Depresszió és alvásproblémák - gondot okozhat, ha ez az ásványi anyag hiányzik
Ezt az ásványi anyagot legalább olyan fontos folyamatosan bejuttatni a szervezetünkbe, mint a C-vitamint.
A kutatásból* kiderült, hogy az emberek szerint a magnézium legfőképpen az izomgörcsök megelőzésére szolgál, viszont Molnár Nikoletta, az MTA korábbi tudományos munkatársa, a Percformance Lab vezető kutatója, a Stilla cseppek megalkotója szerint a magnézium az a hatóanyag, amiből sok más ok miatt mindenkinek jól jön a pótlás. Többek közt az alacsony magnéziumszint depressziót is okozhat.
Nyugtató hatású és növelheti a mély-alvási ciklus hosszát
A szakember elmondta, hogy az agyunk a magnézium 70 százalékát elhasználja. Mivel folyamatosan működik szüksége van az állandó utánpótlásra. Azért a fogyasztásával sem szabad elmenni a falig. 375 mg a napi ajánlott bevitel ebből az ásványi anyagból.
„Különböző magnéziumformák léteznek. Szervetlen magnézium például a magnézium-oxid, amely csekély mértékben hasznosul a szervezetben, ezért nem a legjobb választás. A szerves magnéziumsók közül a magnézium-laktát laktózt tartalmaz, ezért a tejre, laktózra érzékenyeknek nem ajánlott. A magnézium-biszglicinát viszont képes segíteni a relaxált állapot elérését. Nyugtató hatású, megnövelheti a mélyalvási ciklus hosszát.” – mondta Molnár Nikoletta.
A magnézium esszenciális ásványi anyag. Rengeteg enzimreakcióhoz szükséges, gyakorlatilag a teljes szervezet működéséhez kell. Éppen ezért sokkal inkább a magnéziumot kellene pótolnunk rendszeresen, mint a C-vitamint.
Különösen a dohányosoknál, illetve az alkoholt fogyasztóknál ürül ki gyorsan a szervezetből. Nekik különösen oda kellene figyelniük a magnéziumpótlásra. A hiánya ugyanis okozhat memóriaproblémákat, depressziót, izomgörcsöt, koncentrációcsökkenést, vércukorszint-ingadozást is.
* A Quattroceutical Kft. készített felmérést 1021 ember megkérdezésével a magnézium szedési szokásainkról. A felmérés 2023. májusában zajlott, online lekérdezéssel, a szeretlekmagyarorszag.hu portállal együttműködésben. A kutatás nem reprezentatív, de a demográfiai arányokat szem előtt tartva készült el.
Olvasta már?
- Magnézium szükséglet: ettől függ, hogy mennyi magnézium kell a szervezetének
- Így érdemes kombinálni a vitaminokat, hogy felerősítsék egymás hatását
- Mire jó a magnézium-klorid - és mire nem? A szakgyógyszerész elmondja
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!