Ezeket látta már?

TRX edzésen 165-re felment pulzus már kockázatosnak számít? Az orvos válaszol

trx, sport, mozgás, pulzus

A kérdésem az lenne, hogy ez komoly problémának számít-e, kérjek másodvéleményt magánúton?

A vakcinainfós orvosokhoz a következő kérdés érkezett:

"Tisztelt orvosok! 27 éves nő vagyok. Igazolt alapbetegség nincs, epilepszia kivizsgálás volt egy egyszeri ájulásos rohamot követően 3 éve mely negatív lett (24 órás holter eeg-n kívül mindegyik vizsgálat megvolt) . Majd egy kardiológus szívritmus szabályozót írt fel egy 24 órás holter eeg vizsgálatot követően magas ébredéskori pulzus (90-120 bpm) miatt és napközben 1x indokolatlanul felugrott 150-es pulzus miatt (nyugalmi állapotban)

Egyelőre viszont nem kezdtem el szedni, vettem egy okosórát mely percenként mér 24/7 illetve edzésen folyamatosan monitoroz. Az óra szerint nem ugrik fel magasra a pulzusom reggelente és nyugodt körülmények között ritkán fordul elő hogy felugrik 150-re de azért van rá precedens.

TRX edzésen előfordul 150-160-as pulzus viszont ami jobban aggaszt hogy lovaglás közben "nyugalmi állapotban" (tehát nem a legintenzívebb mozgás közben, kifulladás és fáradtság érzés nélkül) is 170-re felugrik (nem vagyok ideges, nem szorongok a lovamon egyáltalán), pedig sokkal kevésbé érzem intenzívnek a lovaglást mint a TRX edzést.

A kérdésem az lenne, hogy ez komoly problémának számít-e, kérjek másodvéleményt magánúton? TRX edzésen 165-re felment pulzus már kockázatosnak számít?

A 24 órás holter egy stresszesebb időszakban történt, rosszul aludtam a készülék miatt stb és nem mertem elkezdeni a gyógyszert 1 napi vizsgálat alapján a mellékhatásokat olvasva. Utolsó 2 vérvétel alapján a koleszterin szintem magas.

A kérdésem az volna hogy a fenti ismeretek alapján kardiológus felkeresése sürgős lenne, vagy várhat még? (Ősszel lesz szív MR vizsgálatom, addig nem mennék újra orvoshoz)

Köszönöm a válaszukat."

Az orvos válasza:

"Kedves Kérdező!

A kardiológus szakorvosa nem véletlenül írta fel a gyógyszert Önnek.Ő is pontosan tisztában van a gyógyszer hatásával és mellékhatásaival és azért kapta a kezelést, mert a szaktudása szerint azt szükségesnek ítélte meg.

Bocsánat, de ha úgyse fogadja meg a szakorvosi javaslatot, akkor miért akar ismét vizsgálatra menni?

Üdvözlettel."

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Az egészségünk érdekében mennyit kellene naponta sétálni? Itt a tudományos válasz!

Mi a Tünetkereső? Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

#sport

Forrás: Vakcinainfó - Az orvos válaszol
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához