Ezeket látta már?

Gyógytornák: Mire jó a Kinesio Tape?

Orvosi gyógymódok
2012. szeptember 11. 12:28
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

A gyógytorna terápia kiegészítőjeként számtalan lehetőség áll rendelkezésünkre, hogy annak hatását és hatékonyságát tovább fokozzuk. A Kinesio Tape technika egy önállóan és a mozgás szervrendszer problémájának kezelésére kiegészítésként is alkalmazható terápia, mely az adott terület, vagy érintett izom támogatását, működésének helyreállítását segíti, eredményezi.

A technika egy speciális tapasszal dolgozik, melynek egyik felülete ragasztóanyaggal ellátott felület, a másik oldal pedig a speciális szálelrendezésű szövet. A szalag nyújtható, elasztikus, ami nagyon fontos, mert ezáltal képes dinamikusan, aktívan támasztani az adott részt, nem mereven rögzíteni. A technika alapját az adja, hogy a bőrön keresztül a receptorok folyamatos, több napon át tartó állandó ingerlésével a szervezet aktivizáló és öngyógyító folyamatát erősítik. Hatására az agy specifikus ingert kap a terület pedig gyorsabban regenerálódik a fokozottabb és gyorsabb válaszreakciók folytán.

kinesio-tape-szalag-d0000141864ae6f0cc4c3

Forrás: EgészségKalauz


Felhelyezés

A Kinesio Tape kizárólag a tanfolyamot elvégzett szakember által tehető fel! Ezt azért is ajánlom kifejezetten, mert a tanfolyamon nem csak előnyeit, hanem hátrányait is láttam a gyakorlatban. Rosszul felhelyezett tapasz az izmok akadályozását, fájdalmas működését, vagy az adott probléma fokozódását okozhatja!

A szalag felhelyezése viszonylagosan tág határok között mozog, ezért is találkozhatunk többféle felhelyezéssel, de vannak bizonyos esetek amikor kifejezetten a tanult, egyfajta felhelyezés mutatta a legnagyobb eredményt. Megfelelően képzett szakember a páciens adott problémáját és a személyre szabott esetet együttesen figyelembe véve hatékony segítséget nyújthat ezzel a fantasztikus technikával!

Engem személy szerint elvarázsolt ez a technika, de hatékonyságát csak egy adott mozgással, gyakorlattal, vagy tornasorral látom a legeredményesebbnek. Nem véletlen a dinamikus támasztás lehetősége, hiszen emellett a terápia mellett az izmokat mozgásban akarjuk tartani, csak éppen segítve, fokozva a terjedelmet, vagy csökkentve, megszüntetve a közben jelentkező fájdalmat!

A felhelyezés előtt a páciens izmát mozgás közben, a mozgáspálya teljes szakaszán vizsgáljuk, majd közép-, vagy enyhén nyújtott helyzetben felhelyezzük a Kinesio Tape-et. A tapasz 3-5 napig általában fennmarad, és addig tesszük fel újra és újra amíg a probléma fennáll. Ez az adott esettől függ, aszerint mely terület és milyen súlyosan érintett.

Alkalmazási lehetőségek:

A Kinesio Tape technikát sikeresen alkalmazzák a következő esetekben:

  • keringési probléma duzzanat esetén
  • gyengült izom esetén
  • fájdalom csökkentés
  • ízületi mozgásterjedelem növelés
  • sérült idegek esetén
  • instabilitás támasztásához
  • nyirokkeringési problémáknál
balotelli-d000013E5e2a429148702

Forrás: Sajtóközlemény


A technika ezen kívül akut fájdalomra, hegkezelésre, nagyobb fizikai megterhelés esetén megelőző stabilizálásra, vagy sportversenyek előtt (ha engedélyezett) a sérülések elkerülésére alkalmazható.

Összefoglalás

A technika hatékony, célirányos, dinamikus és igen gyorsan érezhető! Megfelelő felhelyezés mellett segíti mind a Páciens, mind a Gyógytornász közös munkáját és a gyógytorna hatékonyságát. Nagyon örülök, hogy megismertem és megtanultam a technika alapjait, ami természetesen mind a következő tanfolyamon, mind a gyakorlatban alkalmazva tovább bővül majd. A kezemben lévő gyógytorna-, és mozgásterápiás, valamint a Kinesio Tape technikával úgy gondolom még eredményesebben dolgozhatom a Betegeim gyógyításáért!

Pap Andrea - Gyógytorna

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# mozgásszervi betegség # sport # Testmozgás

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés