A szabadidő értelmes eltöltése - a sport!
A vakációt értelmesen is el lehet tölteni! Egészség megőrzését segíti a sport a nyári szünidőben is. 25 iskola több mint 3200 diákja vett részt abban a programban, melyben a vakáció értelmes eltöltéséhez kívántak tanácsokat adni. A nyárnak például értelmet adhat a sport. Hallhatták a kisiskolások az utolsó napok tornaóráin. A 14,9 millió forintos uniós támogatással megvalósuló program keretén belül a résztvevőket megtanították a gyors helyzetfelismerésre, tájékozódásra, térképolvasásra is. A szervezők szerint az ilyen ismertek hiányoznak a vakációzni induló diákok ismeretanyagából, holott ezek segíthetnék a szabadidő értelmes eltöltését. – olvasható a Viaticum Természet és Környezetvédelmi Közhasznú Alapítvány közleményében.
Igonda Zoltán, az alapítvány elnöke hozzátette: a diákok figyelmét arra próbálták ráirányítani, hogy a tévézés mellett, sok más értelmes szabadidős tevékenység létezik.
Az iskolai előadásokon, versenyeken megpróbáltak rávilágítani arra, hogy a barátokkal, rokonokkal közösen megtervezett programok kétségtelenül igényelnek ugyan némi szervezői munkát, de mindez megéri, mert a közös szabadidős tevékenységeknek köszönhetően életre szóló élményekkel lehetnek gazdagabbak.
A háromezer diák megismerkedhettek a szabadidő környezettudatos eltöltési lehetőségeivel, az órákon megpróbálták népszerűsíteni az aktív pihenést.
Így például tájékozódási sportokat, (tájfutás, tájkerékpározás, trail-o), amelyek nagyobb költségráfordítás nélkül is bárki által végezhető szabadidős tevékenységek. A gyerekeknek azt is megpróbálták megmagyarázni, mit is jelent az alapítvány egyik mottója, amely szerint "Mielőtt külföldre mennél előbb a saját országodat kell megismerned" – olvasható a közleményben.
Az akciósorozatra azért is szükség volt, mert kutatások szerint a magyar gyerekek – a négy és tizennégy év közötti korosztálybeliek – naponta átlagosan több mint három órát töltenek a képernyő előtt, vakáció idején ez az idő csak növekszik. – nyilatkozta az alapítvány szakértője.
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg. A fenntartható életmódot és az ehhez kapcsolódó viselkedésmintákat ösztönző kampányok" című kiírás keretében beadott, a "Szabadidő környezettudatos eltöltését népszerűsítő rendezvénysorozat Budapesten és Pest megyében" című pályázaton nyert támogatást.