Mikor éri meg, és mikor pénzkidobás étrend-kiegészítőkre költeni?
Egy kutatás szerint az egészséges emberek feleslegesen költenek étrendkiegészítőkre, ugyanis nincs rájuk szükségük.
A JAMA szaklapban publikált tanulmány szerint a legtöbb embernek nincs szüksége étrend-kiegészítőkön keresztül szedett vitaminokra, ezek egyszerű pénzkidobást jelentenek – olvasható az EurekAlerten megjelent sajtóközleményben. Az USA-ban 2021-ben közel 50 milliárd dollárt költöttek vitaminokra és étrend-kiegészítőkre.
A kutatás szerint az, aki egészséges, nem kell, hogy étrendkiegészítőkre költsön. A kutatók 84 tanulmány vizsgáltak meg, és arra a következtetésre jutottak, hogy nincs arra elég bizonyíték, hogy a különböző multivitaminok és az ehhez hasonló étrend-kiegészítők fogyasztása segítene megelőzni a szívproblémákat, vagy a daganatokat.
Dr. Jeffrey Linder, a Northwestern University belgyógyászati osztályának vezetője szerint puszta pénzkidobás a megelőzés céljából vásárolt értend-kiegészítő, az orvos sokkal inkább az egészséges étkezésre és a mozgásra helyezi a hangsúlyt.
Azt kiemelték, hogy nem azt mondják, hogy ne fogyasszunk vitaminokat, de nem tartják annyira hasznosnak, mint amennyit az emberek elvárnak egy-egy készítménytől.
A béta-karotin-kiegészítők mellőzését azonban javasolták, továbbá az E-vitamin-kiegészítők szedését sem tartják megalapozottnak, ugyanis nincs nettó előnye a halálozás, a szív- és érrendszeri betegségek vagy a rák csökkentésében.
Összegezve
- Nincs elegendő bizonyíték arra, hogy a multivitaminok és étrend-kiegészítők megelőznék a szívproblémákat vagy a daganatokat.
- Az orvosok inkább az egészséges étkezésre és mozgásra helyezik a hangsúlyt.
- A legtöbb embernek nincs szüksége étrend-kiegészítőkön keresztül szedett vitaminokra.
- Az USA-ban 50 milliárd dollárt költenek évente vitaminokra és étrend-kiegészítőkre.
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!
Cukorbetegség, diabétesz - ez a 7 vitamin segíthet az orvos szerint is