Ketogén diéta: így hat a szívre - a kardiológus óvva int tőle!
A ketogén diéta az utóbbi években egyre divatosabb lett, de mit mondanak róla az orvosok?
A ketogén étrend eredetileg epilepsziások számára lett kifejlesztve, de mostanában az egyik legnépszerűbb diéta lett, ha valaki látványos fogyást szeretne elérni. A ketózis rövid távon sokaknak bevált és fogytak. A magas magas szénhidráttartalmú ételeket zsíros, fehérjében gazdag ételekkel helyettesítik, amelyek végül ketózist hoznak létre a szervezetben: természetes anyagcsere-állapot. Ilyenkor a test szénhidrát helyett a zsírt égeti el, mint üzemanyagot.
Hosszú távon ne: az orvos óvva int a ketogén diétától
Dr. Kim Williams, az Amerikai Kardiológiai Főiskola korábbi elnöke szerint senkinek sem szabad hosszú távon ketogén étrendet tartani – hacsak a súlycsökkenés nem fontosabb, mint az élettartam. A tudományos érvelés 17 tanulmány szisztematikus áttekintésén alapul, amely eredményei igazolták , hogy az alacsony szénhidráttartalmú étrend a halálozás esélyének növekedésével jár, és különösen fokozott a szív- és érrendszeri egészség kockázata. - írja a gondosorvos.hu
Az American Heart Association folyóirat is megjelentetett egy tanulmányt, amely a korábban ketogén diétát folyató és szívrohamot elszenvedett emberek egészségügyi adatait tekintette át, és a halálozási adatokban 53 százalékos növekedés találtak
„ Senkinek sem szabad ezt tennie. “- hangoztatják a vizsgálatot folytatók:
A ketogén étrend hosszú távú egészségügyi kockázatait az alacsony szénhidráttartalmú ,csökkent rost -és gyümölcsbevitel ,de a fokozott állati eredetű fehérje, -koleszterin és telitett zsirbevitel jelenti. Ezen tényezők a szív-és érrendszeri betegségek és a halálozás kockázati tényezői hosszú távon.
Összegzés
- A ketogén diéta eredetileg epilepsziások számára kifejlesztett étrend.
- Az alacsony szénhidráttartalmú étrend növelheti a halálozás esélyét.
- Az American Heart Association tanulmánya 53 százalékos növekedést talált a szívrohamot elszenvedett emberek halálozási adataiban.
- Hosszú távon a ketogén étrend növelheti a szív-és érrendszeri betegségek kockázatát.
- Az alacsony rost- és gyümölcsbevitel, valamint a fokozott állati eredetű fehérje, koleszterin és telített zsírbevitel veszélyeztethetik az egészséget.
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!
Vissza az edzőterembe: így kezdje újra a mozgást - a szakértő tanácsai