Ezeket látta már?

Itt a biztos fogyás titka: gyomorszűkítés műtét nélkül

molett_no

Igazi forradalmi újításnak tűnik az a súlycsökkentő módszer, amely nem sebészi úton segít elérni a pácienseknek a kívánt eredményt. Ehhez az eljáráshoz mindössze egy speciális cső behelyezésére van szükség a páciens torkába, majd a gyomor összevarrására, ami manapság rutineljárásnak számít.

Biztonságos, hatékony és költségkímélő – így jellemzik a szakemberek a fogyókúrás módszert, amelynek külsőleg látható nyomai szinte egyáltalán nincsenek a korábbiakkal ellentétben.

A procedúra lényege, hogy az orvosok egy hosszú csövet tesznek a páciens nyelőcsövén keresztül egyenesen a gyomrába, majd ezután egy harmonikához hasonlító redőt varrnak a gyomor megfelelő részére, így csökkentve annak térfogatát. A betegek ezután sokkal gyorsabban érzik magukat tele étkezés közben, így pedig kevesebbet is fognak elfogyasztani. Mivel az eljárás endoszkóp segítségével valósul meg, így nem kell hozzá átszúrni a hasfalat sem, tehát nem tekinthető sebészi beavatkozásnak.

Fogyás műtét nélkül

Ez az eljárás jó eséllyel lehet népszerű olyan magas BMI-értékű emberek számára, akiken orvosi körülményeik miatt nem tudnak vagy nem akarnak műtétet végezni az esetleges kockázatok miatt, ugyanakkor nem helyettesít más súlycsökkentő műtéteket, csupán alternatívát kínál.

Kisebb súlyvesztés, kevesebb komplikáció

Összehasonlítva a korábban alkalmazott laparoszkópiás (bemetszéssel járó) eljárásokat az endoszkópos módszerrel arra jutottak, hogy a megvizsgált páciensek mindegyikénél súlycsökkenés következett be, azonban más arányban. A vizsgált személyeket egy évvel később felkeresve azt tapasztalták, hogy az endoszkópos módszer után 18 százalékos testtömegcsökkenés jött létre, laparoszkópiánál pedig 30 százalékos. Igaz tehát, hogy az endoszkópos műtéten átesett alanyok kevesebb súlyt vesztettek, ugyanakkor a komplikációk száma is 1 százalékra redukálódott a korábbi 10 százalékhoz képest, ami nem elhanyagolható tényező.

Az endoszkópos műtét egynapos sebészeti eljárásnak számít, így a betegek már aznap elhagyhatták a kórházat, míg a laparoszkópiás operáció után átlagosan 1-3 nap kórházi megfigyelésre van szükség.

Miből álljon a tartható fogyókúra? Kattintson és olvasson tovább!

A különbség ugyanakkor nem csak ebben mutatkozik meg hanem az árban is: nagyjából kétszer annyiba kerül a laparoszkópiás műtét az endoszkóposhoz képest, ráadásul utóbbi önköltséges eljárásnak számít, a korábbi lehetőségekkel szemben. Lehetséges persze az is az orvosok szerint, hogy az emberek egyszerűen jobban követték a súlycsökkentési tanácsokat, ha maguknak kellett finanszírozni a műtétet.

Érdekli, miért nem tud lefogyni? Nézze meg videónkat, és kiderül!

Forrás:livescience.com

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához