Így segíthet klimax után a vérnyomáscsökkentő lépcsőzés
A lépcsőzés sok szempontból hatékony mozgásformának bizonyult klimax után.
A tanulmányba bevont nők a lépcsőzéses kísérlet után rugalmasabbá váltak ereik, csökkent a vérnyomásuk és erősödött lábizomzatuk.
A menopauza és a rezisztencia edzés hatékonysága
Nehéz a megfelelő mozgásformát kiválasztani a menopauza utáni nők számára, mivel egyes sportok egészségi problémákat okozhatnak. A nagy intenzitású rezisztencia edzés hatékony lehet a korral járó izomvesztés feltartóztatására, ám fennáll a kockázata annak, hogy növeli a vérnyomást a magas vérnyomásban és a magas vérnyomás előszobájában lévő középkorúaknál. Ezt a negatív hatást ellensúlyozhatja az aerobik és a rezisztencia edzések kombinálása, de létezhetnek akadályok, amelyek miatt sok nő nem végezheti azokat.
A lépcsőzés azonban kombinálja az aerobik és a rezisztencia edzés előnyeit, mivel javítja a vérkeringést és erősíti a lábizmokat, segít a zsírégetésben és csökkenti a csontritkulás kockázatát - jelent meg korábban a kutatás az Észak-amerikai Menopauza Társaság (NAMS) Menopause című folyóiratában. Ezen tanulmány előtt még sosem vizsgálták, hogy a lépcsőmászás miként hat a vérnyomásra, az artériák rugalmasságára.
Így hat a lépcsőzés a vérnyomásra
A tanulmányba magas vérnyomás 2. stádiumában szenvedő - 160/100 Hgmm-nél magasabb vérnyomás -, klimax utáni koreai nőket vontak be, akik hetente négy alkalommal 192 lépcsőt másztak meg naponta kettő-öt alkalommal. A lépcsőzéssel rugalmasabbá váltak ereik, csökkent vérnyomásuk és erősödött lábizomzatuk.
Az említett tanulmány megmutatta, hogy egyszerű életmódváltások, mint a lépcsőzés hatékony lehet a menopauza negatív hatásainak, az érrendszer és a lábizomzat öregedésének a megelőzésében vagy csökkentésében a magas vérnyomásban szenvedő, posztmenopauzás nők esetében. - idézte JoAnn Pinkertont, a NAMS igazgatóját az orvostudományi hírportál.
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!