Ezeket látta már?

Szorong a háború miatt? Ezek a tippek segíthetnek

Ukrajna, háború, stressz, szorongás

Az elmúlt hetekben szinte minden médium az ukrajnai háborúval foglalkozott. A túl sok negatív hír nagyobb hatással lehet az egészségünkre, mint gondolnánk.

Teljesen mindegy, hogy bekapcsoljuk a tévét vagy a neten, közösségi médiában olvasunk híreket, mindenhol az ukrajnai háború aktuális, sokszor sokkoló eseményeivel találkozhatunk. Hogyan lehetünk naprakészek anélkül, hogy a stressz és a szorongás eluralkodna rajtunk?

Így hatnak a negatív hírek a mentális egészségre

"Szerintem mindenki tapasztal valamilyen fokú szorongást a világban zajló események miatt" - mondta Dr. Michael Ziffra, a chicagói Northwestern Egyetem pszichiátria és viselkedéstudományok docense, aki szerint a szorongás normális emberi reakció. A hírek nyomon követése akkor válik problémává, amikor valaki nem tudja a hétköznapi feladatait megfelelően ellátni - olvasható a webmd.com cikkében.

"Az is problémát jelenthet, ha valaki a képernyőn kívül annyit töpreng a negatív híreken, amennyi már hatással van a munkájára és a magánéletére is" - tette hozzá Ziffra, majd kiemelte, hogy a stresszorok, vagyis a stresszt kiváltó ingerek felhalmozódása sem tesz jót a mentális egészségnek.

"Nyilvánvaló, hogy amit most átélünk, az példátlan - mindez egyszerre történik - elhúzódó világjárvány, politikai zűrzavar, háború, éghajlatváltozás" - fejtette ki Ziffra.

13 betegség, amit a stressz okozhat - olvasson tovább!

A stresszorok hosszú távon krónikus stresszt okozhatnak, amely az alábbi tünetekkel járhat:

Így csökkenthető a szorongás

A stresszt kiváltó eseményeknek általában van kezdete és vége, ami segíthet az embereknek kezelni az arra adott reakcióikat. Ezzel szemben egyes aktuális stresszhelyzetek, mint a pandémia vagy a háború, több bizonytalanságot hordoznak magukban.

7 tipp, mire figyeljen, ha ételt, italt visz a menekülteknek - olvasson tovább!

"Ha valakinek rokonai vagy barátai vannak Ukrajnában, akkor a fejlemények nyomon követése normális dolog. De az embereknek figyelniük kell arra, hogy mennyire reagálnak érzékenyen a legújabb fejleményekre." - magyarázta a szakértő, aki azt tanácsolja, hogy az érzelmeket kiváltó fotók, videók nézegetése helyett érdemes inkább írásban követni az eseményeket. Nem árt azzal is tisztában lenni, hogy a közösségi média még inkább felerősíti a negatív hírek hatásait. A professzor azt tanácsolja, aki a szokásoshoz képest jobban szorong, találkozzon a családtagjaival, barátaival, hogy ezzel is oldja a stresszt.

Forrás: Webmd
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához