Lehangoltság, depresszió ellen ezeket a mozgásformákat próbálja ki!
Egy új tanulmányban olyan mozgásformákat vizsgáltak, amelyek legalább olyan hatékonyak a depresszió ellen, mint a gyógyszeres terápiák.
A depresszió, vagy major depressziós zavar (MDD), egy gyakori pszichiátriai rendellenesség, amely hosszan tartó szomorúságérzetet okoz, és negatív módon befolyásolja az egyén mindennapi tevékenységeit, viselkedését és gondolkodását. A depressziót általában gyógyszerek és pszichoterápia kombinációjával kezelik.
Egy friss kutatás azonban olyan fizikai aktivitásokat azonosított, amelyek szignifikánsan javíthatják a depresszióban szenvedők mentális állapotát, és hatékony eszközök lehetnek a depresszió elleni küzdelemben.
A mozgás lehet a megoldás?
Séta, kocogás, jóga, tai chi, aerobik és erőnléti edzés mind hatékony kiegészítője lehet a depresszió elleni terápiás kezeléseknek.
A British Medical Journalban megjelent tanulmány szerint minél intenzívebb volt a fizikai aktivitás, annál jelentősebb volt a depresszióra gyakorolt pozitív hatás. A testmozgás javította minden résztvevő állapotát, függetlenül a társbetegségektől vagy a depresszió súlyosságától.
A kutatási konklúzió
A kutatás során a szakértők 218 olyan tanulmány adatait elemezték, amelyek a testmozgás és depresszió kapcsolatával foglalkoztak, több mint 14 000 résztvevővel. Megállapították, hogy a testmozgás intenzitása közvetlen összefüggésben állt a depressziós tünetek javulásának mértékével. Fontos megjegyezni, hogy még az alacsonyabb intenzitású gyakorlatok, például séta vagy jóga is szignifikáns állapotjavulást eredményeztek.
A tanulmány vezető szerzője, dr. Michael Noetel, szerint a különböző mozgásformák, különböző mértékben javították a csoportok mentális állapotát. Például az erőnléti edzés a nőknél bizonyult a leghatékonyabbnak, míg a jóga látványosan javította az idősebb férfiak mentális állapotát.
Noetel kifejtette, hogy bár az emberek általában jól reagálnak a depresszió gyógyszeres és pszichoterápiás kezelésére, sokan ellenállnak a terápiának. Az eredmények alapján arra a következtetésre jutottak, hogy a testmozgást a hagyományos beavatkozások kiegészítéseként kell tekinteni a depresszió kezelésében.
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!