Felnőtt tartalom

Elmúlt már 18 éves? Ezen az oldalon felnőtt tartalom található! Igen Nem

Ezeket látta már?

Vak hüvely - a fájdalmas közösülésen túl ezek a tünetek jelezhetik

vak hüvely nő fájdalmas szex tünet

Ön hallott már erről az állapotról? Ha nem, ezzel nincs egyedül!

Egy tanulmányban az orvosok meglepő történetet mutattak be, melyben egy pakisztáni nő komoly nehézségekkel, fájdalmakkal küzdött a férjével való intim kapcsolata során. A behatolás számára szinte lehetetlen volt, és emellett gyomorfájdalmak is gyötörték a 20 éves nőt. Mivel soha nem menstruált, az édesanyja arra gyanakodott, hogy tünetei a pubertás késlekedésének következményei. Azonban, mivel a lánynak normális mellfejlődése volt korához képest, és a másodlagos nemi jellegei is rendben voltak, ezt a lehetőséget az orvosok elvetették.

A nő végül orvosi segítséget kért, melynek során kiderült, hogy ún. vak hüvelye van.

Mi az a vak hüvely?

A "vak hüvely" kifejezés egy orvosi állapotra utal, amelyet Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser szindrómaként (MRKH-szindróma)van jelen az orvostudományban. Ez egy ritka, veleszületett fejlődési rendellenesség.

-A vak hüvely egy rövid hüvelycsatorna, amelyet egy szövetszakasz elzár, így a hüvely vége nem éri el a reproduktív szerveket, mint például a méhnyakat vagy magát a méhet – magyarázta Dr. Sarah Welsh nőgyógyász a metro.co.uk-nak. Ezeknél a nőknél a hüvelycsatorna hossza csupán körülbelül két centiméter, ami a normál, hat centiméteres átlaghossz harmadát jelenti.

Milyen jelei vannak a vak hüvelynek?

A vak hüvely különösen gyakori az „interszexuális állapotokkal” élő emberek körében, akiknek anatómiája nem egyértelműen nőies vagy férfias, például here nélkül született férfiak vagy olyan nők, akiknek nincs csiklójuk.

- A hüvely bármely részén megjelenhet ez a rendellenesség, ami a hüvelycsatorna elzáródását okozhatja – mondta Dr. Shree Datta, a My Healthcare Clinic nőgyógyász szakorvosa. - Ez azt jelenti, hogy nincs egyértelmű csatorna, amely összeköti a hüvely felső és alsó részét.

A tünetek közé tartozhat a hasi fájdalom, a pubertás idején elmaradó vagy gyenge menstruáció, valamint a nemi aktus során érzett fájdalom, melynek súlyossága egyénenként változhat: előfordulhat, hogy az illető nem is tud arról, hogy vak hüvelye van, egészen addig, amíg el nem éri a pubertást vagy próbál szexuális kapcsolatot létesíteni.

Milyen kezelési lehetőségek állnak rendelkezésre a vak hüvely kezelésére?

A vak hüvely kezelése általában sebészi, melynek során eltávolítják azokat a rostos szöveteket, amik elzárják a hüvelyt. Ezt követően további kezelések szükségesek annak biztosítására, hogy a hüvelycsatorna gyógyulás során ne szűküljön be.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!

Fájdalmas szex: ilyen lelki okok állhatnak a háttérben

Fájdalmas szex: ilyen lelki okok állhatnak a háttérben

Ingyenes tünetellenőrző: gyors segítség tünetek beazonosításához!

EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

szex

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához