Ezeket látta már?

Smink alatt dezodor? 5 szépség hack, ami többet árt, mint használ

szépség hack veszélyes ártalmas internet

Ne dőljön be a hamis ígéreteknek!

A közösségi média tele van új és izgalmas szépségápolási tippekkel. Azonban egyre nagyobb teret hódítanak azok a bizarr tanácsok, amelyeknél felmerülhet bennünk a kérdés: biztosan ezt ki akarjuk próbálni?

A svéd beauty-tech cég, a FOREO, Dr. Bukola Odetundun orvosszakértővel összefogva összegyűjtötte az 5 legveszélyesebb bőrápolási tippet, amelyeket jobb, ha nagy ívben elkerül. Íme a legaggasztóbb szépséghibák, amelyeket soha ne próbáljon ki:

Kémiai hámlasztás otthon, konyhai hozzávalókkal

A kémiai hámlasztás egy professzionális kezelés, amelyet mindig szakemberre kell bízni. Ez az eljárás speciális kémiai oldatokkal történik, amelyek az elhalt hámsejtek eltávolításával frissítik a bőr megjelenését. Még a gyengédebb és közepes erősségű kezelések is biztonságosabbak, ha szakképzett orvos vagy kozmetológus végzi. A mélyebb hámlasztás viszont már igazi veszélyeket rejt, amelyek súlyos mellékhatásokhoz vezethetnek, ha nem megfelelően végzik.

A kockázatok különösen nagyok, ha az otthoni kísérletezést választjuk. A házi készítésű kémiai hámlasztó oldatok gyakran tartalmaznak fenolt, amely súlyos allergiás reakciókat válthat ki. Otthoni körülmények között, online szerzett összetevőkkel próbálkozva szinte lehetetlen a pontos keverési arányokat betartani, ami tovább növeli a veszélyt. Sőt, a vegyi anyagokra anafilaxiás reakció is kialakulhat, amely életveszélyes állapotot idézhet elő.

Bőrfehérítés

Ez a szépségtrend egy speciális, fehérítő hatású krém alkalmazását javasolja a bőrpír csökkentésére, a bőrtónus világosítására és akne utáni hiperpigmentáció kezelésére. Bár igen előnyösnek tűnhetnek, szakértők szerint a bőr fehérítése nagyon kockázatos lehet. A fehérítési folyamat során a melanin termelés fokozódhat, amely a bőr sötétedését okozhatja.

Továbbá, a legtöbb fehérítő krém hidrokinont tartalmaz, amelyet hiperpigmentáció kezelésére használnak a melanin termelés csökkentésére. A hidrokinon azonban erősen rákkeltő és okronózist okozhat, ami még sötétebb foltokat eredményezhet. E súlyos mellékhatások miatt számos országban korlátozzák a hidrokinont tartalmazó termékek forgalmazását.

Kétes ragasztók és szenes maszkok

- Egyes ragasztók úgy tűnhetnek, mintha egyfajta elasztikus maszkok lennének a bőrön, de semmiképpen sem javaslom, hogy ezeket az arcára tegye. Szemtanúja voltam már a közösségi médiában elterjedt számtalan ilyen ragasztóról szóló hirdetésnek és videónak, amelyek mitesszerek eltávolítására ajánlanak. Az igazság azonban az, hogy ezek a ragasztós, házilag készített maszkok teljesen alkalmatlanok ezek eltávolítására, sőt, súlyos allergiás reakciókat és bőrszárazságot okozhatnak – figyelmeztet Dr. Bukola Odetundun orvosszakértő.

Ritu Saini, New York-i bőrgyógyász szerint a szén önmagában nem káros a bőrre, de mindig ellenőrizzük az összetevőket, hogy tartalmaznak-e ragasztót. A ragasztó károsíthatja a bőrsejteket és irritációt okozhat.

Dezodort smink alá? SOHA!

Ez a káros szépségtrend arra buzdít, hogy az izzadásgátlót alapozóként használjuk, ami súlyos következményekkel járhat. Az izzadásgátlók eltömíthetik a pórusokat, ami mitesszereket és aknékat okozhat, valamint a bennük található illatanyagok gyulladást idézhetnek elő az arcbőrön.

Kontúrozás fényvédővel

A fényvédőkrémekkel való kontúrozás veszélyes gyakorlat, ahol különböző faktorszámú krémeket alkalmaznak az arc különböző részein a barnulással elért kontúrozás érdekében. Ez a módszer hosszú távon akár bőrrákot is okozhat, és nem megfelelő használat esetén foltos bőrt eredményezhet – figyelmeztet a FOREO szakértője.

Legyen tudatos

Számos bőrápolási hack, amelyet az interneten találunk - különösen a közösségi médiában- , nem feltétlenül biztonságos vagy hatékony. Sőt, bizonyos trükkök néha veszélyesek is lehetnek az egészségre és a bőrre. Mindig legyen tudatos, tájékozódjon alaposan, és csak megbízható forrásokból vásároljon!

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához