Ezeket látta már?

Megfázott, és köhög, fáj a torka? Így segíthet a méz!

méz megfázás köhögés torokfájás ellen

Szakértők szerint az évtized egyik legdurvább influenzaszezonja a mostani, éppen ezért a gyógyszerek mellett kiegészítésként a természetes gyógymódokat is bevethetjük a gyógyulásunk érdekében.

Ha máskor nem is, ilyenkor biztosan előkerül a méz a házi patikából! A BeoBee Méhészet segít megtalálni a legédesebb gyógyírt a legkellemetlenebb tünetekre.

Torokfájásra hárs és propolisz

Kínzó torokfájás ellen számos trükköt bevetünk; ki ne próbálkozott volna a sós gargalizálással, vagy a hideg folyadékkal. Persze gyermekkorunk csodaszere, a méz is eszünkbe jut, ami valóban hatékony segítséget nyújt a légúti megbetegedések esetén. A hársméz az egyik legerősebb gyulladáscsökkentő mézfajtánk, a tünetek enyhüléséig érdemes akár naponta többször is kanalaznunk belőle! A propoliszos krémméz kúraszerűen fogyasztva - napi 2-3 teáskanállal - akadályozhatja szaporodásukban a betegséget kiváltó kórokozókat. Mindkét mézfajta erősen ajánlott torokfájdalmakra és torokgyulladásra.

Házi mézes pasztilla a köhögős napokra

A méz köhögéscsillapításra bevethető, hiszen erősen tapadó fehérjéket tartalmaz, ezért az irritált garatot bevonva képes azt megnyugtatni. Mézet, gyömbért, szegfűszeget és citromot vízzel összemelegítve könnyen készíthetünk szopogató pasztillákat házilag is. Az összesűrűsödött masszát csak sütőpapírra kell csepegtetnünk, majd megvárnunk, míg megszáradnak a cseppek és már kész is a házi mézes cukorkánk. Az ásványi anyagokban gazdag erdei méz tökéletes alapanyag lehet hozzá, de önmagában is ideális köhögéscsillapító.

Mézes koktél lázra

A mézben száznál is többféle immunerősítő, baktériumölő és gyulladásgátló aminosav, ásványi anyag, vitamin és enzim található, így a természet erejével enyhíthetjük az influenza tüneteit. Bár közvetlenül nem csillapítja a lázat, de segít csökkenteni a szervezetben lévő gyulladásokat és támogatja annak természetes védekezőképességét. Láz esetén keverjünk el egy evőkanál akácmézet 2 dl langyos vízben, adjunk hozzá citromot, gyömbért és fahéjat - majd 2 óránként apránként kortyolgatva fogyasszuk el.

Édes immunerősítés

Influenza esetén a szervezetünk fokozott működésbe lép, a magas láz és a gyulladásos folyamatok energiát vonnak el, emiatt gyorsabban használja fel a rendelkezésre álló vitaminokat és ásványi anyagokat. A legyengült immunrendszerünket a méhészeti termékek édes hármasával támogathatjuk igazán hatékonyan: a virágpor közel százféle enzim és sokféle ásványi anyag révén erősíti az immunválaszt, a propolisz tinktúra antibiotikus és vírusellenes anyagokkal küzd a fertőzések ellen, míg a gesztenyeméz jelentős vasforrásként gyorsítja a gyógyulási folyamatokat.

Gyerekkorunkban egyetlen orvosságot kanalaztunk örömmel: a macis mézet. A barátságos figura és az édes akácméz kombinációja mindannyiunkat levett a lábunkról és szinte észrevétlenül haladtunk a gyógyulás útján. Ne felejtsük, a tiszta méz napjainkban is az egyik leghatékonyabb módja a megfázás kezelésének.” - ajánlja Gál Attila, a BeoBee Méhészet vezető méhésze.

A mézes kanalat az influenza szezon után sem érdemes messzire pakolni; a fajtamézek, méhészeti termékek között válogatva számos panaszra találhatunk természetes megoldást, de a tavaszi fáradtság leküzdésében is segíthet az édes nektár.

Összegzés

  • Az influenzaszezon egyik legerősebb időszakában természetes gyógymódok is alkalmazhatók.
  • A méz kiváló segítség lehet torokfájásra és légúti megbetegedések esetén.
  • Köhögéscsillapításra házilag is készíthetünk mézes cukorkát.
  • A méz erősítheti a szervezetet az influenza szezonban.
  • A virágpor, a propolisz és a gesztenyeméz is segítheti az immunrendszert.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!

Itt egy különleges mézfajta, ami fertőzések esetén is hatásos lehet!

Itt egy különleges mézfajta, ami fertőzések esetén is hatásos lehet!

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

méz

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához