Nyaraláshoz allergiacsomag
Az American Academy of Allergy, Asthma & Immunology (AAAAI) szervezet ajánlása szerint mielőtt hosszú útra indulunk, lehúzott ablaknál, beszállás előtt 10 perccel kapcsoljuk be az autóban a klímát, vagy fűtést.
Ez idő alatt biztosan távozik a rendszerből minden olyan anyag - penészgombák, por -, mely egészségünket károsíthatja, allergiás reakciót idézhet elő.
Különösen pollenallergia esetén érdemes aztán később, utazás alatt az ablakokat felhúznunk, s bekapcsolt klíma mellett utaznunk, ilyen módon szűrve ki az allergéneket. Nem csak a gyorsabb haladás reményében érdemes utazáshoz a kora reggeli, vagy késő esti órákat választanunk, de ezekben az időszakokban a légszennyezettség mértéke is alacsonyabb.
A szállás megválasztásánál, amennyiben lehetőség van rá, kérjünk allergénektől mentes szobát. Penészgombák okozta allergia esetén mindenképp kerüljük a nedves, medencékhez közeli szobákat, s részesítsük előnyben, a naposabb, szárazabb oldalon fekvőket.
Táplálékallergia esetén, az étkezések során fokozottan ügyeljünk az összetevőkre. Sem a repülőn, sem pedig az étteremben elfogyasztott ételek összetevőiben nem lehetünk biztosak, éppen ezért mindig legyen nálunk a súlyos allergiás reakciók kezelésére szolgáló epinephrin injekció. A repülőgép száraz levegője ellen védekezzünk sós orrspray óránként egyszeri használatával, így biztosítva orrnyálkahártyánk nedvességét.
Végezetül pedig mindezen tanácsok mellett ne mulasszuk el még utazás előtt felkeresni kezelőorvosunkat, allergológus, vagy immunológus szakorvost, hogy utazási szándékunkat egyeztetve elkészíthessük a legfontosabb tennivalók listáját, s beszerezhessük az ehhez szükséges gyógyszereket. A felírt készítményekből inkább többet vigyünk magunkkal, s tartsuk őket eredeti csomagolásukban.