Megfázás kínozza? Győzze le egy gyógynövény erejével!
Habár mindkét betegséget, a megfázást és az influenzát is vírusok okozzák, különböző tünetekkel kell megküzdeni az érintetteknek. Akár 200 féle vírus is okozhat panaszokat, amelyek az őszi hideg és párás időben észrevétlenül terjednek a levegőben. Emellett közismert, hogy a tél nem múlhat el a rettegett influenzajárvány nélkül sem. Nézze meg, mit tegyen, ha megbetegszik!
Van-e hatékony megelőzés?
A megfázás tüneteinek megjelenéséért bizony sokszor a vírusokat okoljuk, noha a panaszok az immunrendszer működésével egyidejűleg jelennek meg: a fájó és vörös torok, az orrdugulás, a köhögés és a váladékok megjelenése annak a jelei, hogy az immunrendszerünk működésbe lépett. Az influenza magas lázzal, hidegrázással, fejfájással, levertséggel és izomfájdalommal is jár. Fontos, hogy az őszi és téli időszakban is sok zöldséget, gyümölcsöt fogyasszunk, így juttassunk vitaminokat és nyomelemeket a szervezetünkbe. A rendszeres sport, a megfelelő táplálkozás és a pihenés mind hozzájárulnak ahhoz, hogy ellenállóbbak legyünk a megfázással és influenzával szemben. Ráadásul közösségben (iskolában, munkahelyen, tömegközlekedési eszközökön) ilyenkor még az is könnyebben elkap valamilyen fertőzést, aki amúgy keveset betegeskedik. Így ma már a hatékony megelőzés része a higiénés szabályok betartása a mindennapokban.
Ne hanyagolja el a kezdeti tüneteket!
A megfázás is lehet kellemetlen, ha az orrfolyás és az orrdugulás miatt nem kapunk levegőt, a fejfájás miatt nehezebben koncentrálunk és a pihenés is akadályozott. Mindemellett kezelés nélkül a teljes gyógyulási idő is elhúzódhat, amely a munkában okozhat késedelmet.
Az influenza kezdeti tüneteinek jelentkezésekor jobb minél hamarabb hatékony kezelést kezdeni, például ha hirtelen levertség, rossz közérzet, hidegrázás, fejfájás, izomfájdalom tüneteit tapasztaljuk magunkon. Nem célszerű elhanyagolni ezeket a kezdeti panaszokat, mivel később maga az influenzafertőzés is súlyosabb lefolyású lehet, és komoly szövődményekkel – hörghuruttal, tüdőgyulladással, akár szívizom-károsodással is – járhat. Éppen ezért fontos, hogy akár az első tünetek megjelenésétől olyan készítményt válasszunk a gyógyulásra, melynek használata eredményes és jól tolerálható.
Kezelje hatékonyan az első tünetek megjelenésétől!
A népgyógyászatban évszázadok óta elismert szerként tartják számon a dél-afrikai muskátli gyökerének kivonatát, melyet a növény őshazájában zulu gyógyítók alkalmaztak köhögés csillapítására. Európába kerülve a növény modern fitoterápiás alkalmazásában jelentős előrelépést jelentett a dél-afrikai muskátli gyökeréből előállított EPs®7630 standardizált kivonat bevezetése. Németországban széles körben elterjedt gyógyszerkészítmény az EPs®7630 standardizált kivonat, mely évtizedek óta hatékonyan alkalmazható a felső légúti megfázás tüneteinek csökkentésére. Hazánkban a kivonat belsőleges oldatos cseppek formájában áll rendelkezésre.
Válassza a Kaloba® cseppeket!
A Kaloba® belsőleges oldatos cseppek a dél-afrikai muskátli gyökér speciális kivonatát (EPs®7630) tartalmazó, hatékony és jól tolerálható gyógyszerkészítmény a felső légúti fertőzések, mint például a megfázás tüneteinek enyhítésére.
Hogyan alkalmazzuk?
A EPS 7630® kivonatot tartalmazó Kaloba® belsőleges oldatos cseppek vény nélkül kapható gyógyszer, amelynek adagolása a következő:
- 6-12 éves korú gyermekeknek napi 3x20 csepp,
- 12 év felett és felnőttek részére napi 3x30 csepp.
- A tünetek enyhülése után ajánlott az alkalmazást még néhány (2-3) napig folytatni a betegség kiújulásának elkerülése érdekében. A gyógyszer szedése 2 hétnél tovább ne tartson!
Bővebb információ: http://www.schwabe.hu/product/kaloba-cseppek.html
Verziószám: S-079-kaloba-pr cikk- 2016-dec
Hagyományos növényi gyógyszer. A javallatokra való alkalmazása a régóta fennálló használaton alapul.
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!