Manchesteri robbantás: vért is feljánlanak a Facebookon
A 22 halálos áldozatot követelő terrorcselekmény a legnagyobb közösségi oldal felhasználóit is megmozgatja. A Facebook Safetycheck, azaz Személyi biztonság ellenőrző oldalán vért és további segítséget ajánlanak fel az áldozatokkal együttérző magánszemélyek.
2017. május 22-én sajnos aktiválódott a Facebook Személyes biztonság ellenőrző szolgáltatása: aManchesterben tartott Ariana Grande koncert végén pokolgép robbant, amely 22 halálos áldozatot és 59 ember sérülését okozta.
A merényletaz amerikai énekesnő teltházas koncertjének végén történt, a 21 ezer férőhelyes Manchester Arena bejárati csarnokában, a jegypénztárak közelében. A koncerten nagyrészt fiatalok és gyerekek tartózkodtak, a legfiatalabb azonosított áldozat egy 8 éves kislány.
Manchesteri robbantás: hogyan segíthetnekilyenkor a közösségi oldalak?
Sokan keresik hozzátartozójukat az internet és a Facebook segítségével. Egy lengyel lány például a Twitteren keresi szüleit akikről a robbanás óta semmit sem tud és az internetezők segítségét kéri.
Mi is adhatunk életjelet!
Amikor emberek számára veszélyes esemény (pl. földrengés, hurrikán, tömeges lövöldözés, épület összeomlása) történik, egy globális válságjelző szervezet értesíti a Facebookot.
Mivel az érintett területen sokan tettek közzé bejegyzést az eseményről, aktiválódott a "Személyes biztonság ellenőrzése" funkció, a Facebook arra kéri a térségben tartózkodókat, hogy jelezzék, biztonságban vannak-e.
Az "életjeladó" funkció a merénylet másnapjára adományozó, segítségfelajánló oldallá változott. Van, aki vért, van, aki önkéntes munkát, orvosi szolgáltatást ajánl fel vagy épp játékot a kórházba került gyerekeknek.