Ezeket látta már?

Helytelen klímahasználat: meg is betegítheti, erre figyeljen!

klíma légkondi, legionella, megfázás

A nem megfelelően karbantartott és használt klíma az autókban, az irodákban, közösségi terekben és otthonunkban egyaránt komoly veszélyeket rejthet magában.

A klímaberendezésben, a szellőzőrendszerben, a szűrőkön és a légkezelő gépekben, valamint a légcsatornában felhalmozódott porban megtalálható mikroorganizmusok különböző megbetegedéseket, például allergiát, asztmát okozhatnak.

Komoly megbetegedéssel járhat a rossz működtetés!

Ha a klimatizált helyiség levegője néha túl száraz, szintén légzőszervi panaszokat, a szem, a torok, illetve az orr nyálkahártyája és a bőr kiszáradását okozhatja, továbbá, ha a hideg levegő közvetlenül éri az embert, megfázásos tünetek jelentkezhetnek, ízületi fájdalmak és gyulladások is kialakulhatnak. Különösen a gyermekek, kismamák, idősek és valamilyen légzőszervi megbetegedésben, allergiában szenvedők lehetnek ebben a tekintetben a legérzékenyebbek.

A lakásokban, irodákban, bevásárlóközpontokban működtetett klímaberendezések tisztítását és fertőtlenítését évente minimum egyszer, nagyobb porterhelésnek kitett helyeken évente kétszer ajánlott elvégezni. Mérsékelt hűtést alkalmazzunk, és ne tartózkodjunk a kiáramló hideg levegő előtt vagy alatt.

A megfázás csökkenti a vezetési képességeket? Kattintson és tudja meg!

Az autóban használt klímát érdemes a külső hőmérsékletnél maximum 6-8 Celsius fokkal hidegebbre állítani, hogy az autóból kiszállva a hőmérsékletkülönbség ne legyen megterhelő az emberi szervezet számára, és a meghűlés, az ízületi panaszok elkerülése érdekében a hűvös légáramot ne irányítsuk közvetlenül magunkra. A klímaberendezések pollenszűrőjét 10-15 ezer kilométerenként ajánlatos cserélni.

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Ezek a legjobb, vény nélküli gyógyszerek ízületi gyulladásra a szakgyógyszerész szerint

Mi a Tünetkereső? Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

#rovarcsípés

Forrás: MTI
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához