Ezeket látta már?

Hogyan beszéljünk a gyerekünkkel a háborúról?

kijev, ukrajna

A háború nemcsak minket, felnőtteket visel meg, hanem a gyerekeket is. Hogyan kezeljük, ha félelmekkel telve fordul hozzánk a gyerekünk? Mi a lehető legjobb kommunikáció ilyenkor?

Az ukrán-orosz háborúra figyel most az egész világ, ami nemcsak a felnőttek, hanem a gyerekek között is beszédtéma. A Kék Vonal nevű nonprofit szervezet a közösségi oldalán gyűjtötte össze, hogyan érdemes a gyerekekkel elbeszélgetni a háborúról.

"A háború híre nemcsak a felnőtteket, hanem a gyerekeket is elérheti és megrázhatja. Fontos, hogy jól reagálj arra, ha egy gyermeket félelemmel, bizonytalansággal tölt el a kialakult helyzet. Hogyan beszélgess gyerekekkel a háborúról?

A legfontosabb, hogy bírd ki és fogadd el az érzéseit, a megnyilvánulásait. Ahogy minden más bizonytalan, nehéz érzelmekkel teli helyzetben, most is az a lényeg, hogy a téma ne legyen tabu és hogy megadd neki azt az érzelmi támogatást, amire szüksége van.

  • Ne hagyd magára, ha beszélgetni szeretne a hírekről, segíts neki kifejezni a gondolatait akár szóban, akár fiatalabb gyerekek esetében rajzolás vagy mesék, zene által.
  • Ha szükséglete, hogy megélje a szomorúságot, akár dühöt, bizonytalanságot, akkor légy vele türelmes. Az érzelmeit ne kérdőjelezd meg, ne bagatellizáld, ne sürgesd - az érzelmeiről senki nem tehet. Abban viszont segíthetsz neki, hogy mit kezdjen velük.
  • Ne ijedj meg a kérdésektől, de figyelj a gyerek vagy kamasz igényeire, amikor válaszolsz! A korának megfelelő módon próbáld elmagyarázni neki azt, hogy bár az óvodában, iskolában, a hírekben most rémisztő képeket láthat és számára talán érthetetlen információkat olvashat, ő most személy szerint biztonságban van.
  • Beszélgess vele arról, hogy nem minden hír hiteles, fontos, hogy ne ijedjen meg minden, az óvódában vagy iskolában keringő pletykától, híreszteléstől.

Ha bizonytalan vagy, hogy hogyan reagálj, akkor bátran kérj te is segítséget, ne maradj egyedül! Ha gyerekkel, kamasszal kapcsolatban szeretnél beszélgetni valakivel, bátran hívd a Kék Vonalat a 116-000-ás számon!"

Olvasson tovább! Így néz ki egy ukrán háborús sürgősségi mentőcsomag, ezeket tanácsolják, hogy legyen benne

Fontos, hogy a gyerekekkel is beszéljünk a háborúról! Fontos, hogy a gyerekekkel is beszéljünk a háborúról! Forrás: Kék Vonal
Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához