Ezeket látta már?

Budapesten tartották az első orvosi hipnózis konferenciát

Különleges, négy napos konferenciának adott otthont a budapesti Hilton Hotel augusztus végén. A budai vár festői környezetében a többek közt Amerikából, Izraelből, Iránból, Mexikóból, Oroszországból, Törökországból, Ausztráliából, Kanadából és Európából érkezett közel 80 előadó: orvos, fogorvos, pszichiáter illetve pszichológus hipnóziskutató- és terapeuta osztotta meg sokszínű kutatási eredményeit és terápiás tapasztalatait az első Nemzetközi Hipnózis az Orvoslásban Kongresszuson megjelent magyar és külföldi szakembereknek.

"Helyezd rá a kezedet, hogy karjának fájdalmát csillapítsd, és mondd, hogy a fájdalom megszűnt."(egyiptomi papirusztekercs)

hipnozis1-d00001805377bab2bbcf5

Az előadók között nagy számban voltak kiemelkedő magyar szaktekintélyek, köztük dr. Bányai Éva professzorasszony, dr. Varga Katalin tanszékvezető egyetemi docens (a rendezvény főszervezője), és dr. Vértes Gabriella hipnoterapeuta, mindhárman a Magyar Hipnózis Egyesület elnökségi tagjai. A konferencia másik fővédnöke dr. Gál János, a Semmelweis Egyetem klinikai rektorhelyettese volt.

A szakmai találkozón a hipnózis, a módosult tudatállapotok és a szuggesztiók orvosi alkalmazásáról volt szó, például a gyógyszerek és altatás nélküli fájdalomcsillapítás műtétek, szülés közben, mint hazánkban is egyre több helyen választható alternatíva. A magyar orvosok érdeklődését jól mutatta, hogy hazai aneszteziológusok szép számban képviseltették magukat.

Az előadások mellett interaktív műhelymunkákat tartottak különböző témákban: lehetőség volt felmérni a hipnózis iránti fogékonyságot Költő András vezetésével, Gábor Filo magyar származású, Kanadában élő hipnoterapeuta workshopján sámándobbal tapasztalhattuk meg a közösségi transzállapotot, Giuseppe Regaldo olasz orvos látványosan demonstrálta a gyors érzéstelenítő szuggesztiókat az önként jelentkezőkön.

A szakma nagy öregjei, akik már több, mint 60 éve foglalkoznak hipnózissal, beavatták a hallgatóságot személyes élettörténetükbe is. Nagyon izgalmas volt a New Orleans-ból érkezett 88 éves dr. Dabney Ewin összes programja – közös kerekasztal-beszélgetésüket dr. Gősiné Greguss Anna Csilla vezette, aki évtizedeken keresztül adta át a hipnóziskutatás szenvedélyes szeretetét az ELTE pszichológushallgatóinak.

hipnozis2-d00001806c7c813097e96

Ewin kiemelkedő sikereket ért el súlyos bőrbetegségek és az asztma hipnózisos gyógyításában, tapasztalata szerint az asztma okozója egy valamikori lélegzetvisszatartási kényszer volt, ami legtöbbször a hosszú vajúdást követő születésre vezethető vissza. Ő a pácienseivel visszatér abba a kritikus helyzetbe, és egy közösen átélt asztmaroham során segíti a klienst annak átélésében, hogy van bőven levegő, nincs szükség azt tovább visszatartani. Módszere száz százalékban hatásos.

A kutatási eredmények és bemutatott esetek tanúsága szerint a hipnózis és a megfelelő pozitív orvosi kommunikáció hatékony segítség sok krónikus betegség (daganatos-, autoimmun- és emésztőszervi megbetegedések, számos pszichiátriai kórkép) gyógyításában.

Heller Csilla, pszichológus, tréner, család- és párterapeuta-jelölt

Katonai E. Rózsa, pszichológus, doktor-jelölt

Forrás: Sajtóközlemény
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához