Ezeket látta már?

A túlélhető matekóra titka

Szépségápolás
2011. október 28. 14:46
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

A Chicago Egyetem kutatói rátaláltak arra a módszerre, amellyel egyes diákok legyőzhetik a matematika tantárgy által kiváltott félelmeiket és szorongásaikat.

Vizsgálatok során a szakemberek szoros kapcsolatot találtak az agy bizonyos területének aktivitása és a matematika tantárgy által kiváltott szorongás között, majd megállapították, hogy azok a diákok, akik képesek voltak a figyelmüket megfelelően összpontosítani és érzelmeiket kordában tartani, szorongás helyett inkább nekiálltak megoldani a feladatokat, amiben többnyire sikerrel is jártak.

iskola-280x200-d000008328943d91da233

Forrás: Budai Egészségközpont


Sian Beilcok, a Chicago Egyetem tanársegédje és munkatársa, Ian Lyons doktorandusz a vizsgálatok során először kérdőívek segítségével térképezték fel a Chicago Egyetem hallgatóit, majd kiválasztották azokat, akik a legtöbb aggodalmat érezték a matematika tantárggyal kapcsolatban. Az utóbbi diákokat MRI segítségével figyelték meg, miközben bonyolult matematikai feladványokat és hasonló nehézségű helyesírási gyakorlatokat végeztettek velük.

A vizsgálatokból kiderült, hogy azoknál, akik különösen szorongtak, szoros kapcsolat volt a matematikai teljesítmény, illetve agyuk frontális és parietális lebenyének területei között. Minél aktívabb volt ez a terület a matematikai feladatok megoldása közben, teljesítményük annál inkább hasonlított azokéra, akik nem szorongtak a tantárgytól. Akiknek azonban nem volt aktív ez a területe, rosszabb teljesítményt nyújtottak. Ugyanezt a kapcsolatot a helyesírási feladatok során nem lehetett megfigyelni.

Az MRI azt is kimutatta, hogy a szorongó, de jól teljesítő diákoknál az agy aktivitása már a feladatra való rákészülés során megkezdődött, és a feladat megoldása közben némileg csökkent. Ebből arra a következtetésre jutottak a szakemberek, hogy a szorongó diákok esetében a teljesítmény nem is annyira arról szól, hogy mennyi a tárgyi tudásuk, sokkal inkább arról, mennyire képesek rávenni magukat arra, hogy álljanak neki a feladatnak és próbálják megoldani azt.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# életmód # kutatás # pszichológia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés