No Nut November: az egy hónapos önmegtartóztatás nem feltétlenül jó ötlet
A No Nut November célja többek közt a termékenység fokozása, de ha ezt szeretnénk, a hónapos önmegtartóztatással erősen mellé lövünk
A november egy kiemelt hónap, hiszen erre az időszakra sok “kihívást” időzítenek. Ekkor van a No Shave November, mikor a borotválkozást mellőzik, a “száraz” november, mikor az alkoholt kerülik, és ilyenkor találkozhatunk a No Nut Novemberrel is, mely az egy hónapos önmegtartóztatásról szól. Ez utóbbinak célja többek közt a termékenység fokozása, de ha ezt szeretnénk, a hónapos önmegtartóztatással erősen mellé lövünk. A témában Ratkó Tünde termékenységi szakember, szülésznő, a Trimeszter termékenységi Klinika szakembere van a segítségünkre.
Önmegtartóztatás célja
Eredetileg kifejezetten a férfiak számára találták ki a kihívást, de mostanra a nők is szép számban csatlakoznak hozzá. Ilyenkor egy teljes hónapon át tilos a szex, de még a maszturbálás is. A cél az önuralom fejlesztése, de fontos szempont sokaknak a termékenység fokozása is.
Azon túl, hogy a termékenységet a férfiak esetében ilyen formában fokozni nem nagyon lehet, a hónapos önmegtartóztatás nem fokozza az egészséget, ráadásul bár a célok közt van a közérzet javítása és a nyugalom is, ezeket így elérni nem feltétlenül lehet.
Nem jó a termékenységnek?
A spermiumokkal kapcsolatosan rendszerint azok mennyisége kerül előtérbe. Holott a minőségük (mozgékonyság, alak, DNS állomány épsége, stb.) legalább ennyire fontos adat – mondja Ratkó Tünde, a Trimeszter Termékenységi Klinika szakembere. Ráadásul a minőség jelentős mértékben romolhat, ha az anyagot túl sokáig tartogatjuk.
Egy hónapos önmegtartóztatás során a minőségi romlás garantált, ráadásul a szervezet egy idő után igyekszik megszabadulni a felhalmozódó anyagtól, ez pedig spontán éjszakai magömléshez is vezethet.
Amennyiben a cél a termékenység javítása, akkor sokkal hatékonyabbak lehetünk a megfelelő tápanyagpótlással, ami még sajnos a kiegyensúlyozott táplálkozás és a rendszer mozgás mellett sem olyan egyszerű. Nagy segítség lehet benne egy jó férfivitamin, mely nem csak komplex (sok összetevős), hanem szerves kötésben tartalmazza a lehető legtöbb anyagot, melyek hasznosulása így akár 80%-kal is jobb lehet. A szerves kötések a készítményben jellemzően -citrát és -glükonát kötési formákat jelentenek.
Nem jó az egészségnek?
Ez talán fura, de a férfiak mindennapjainak része az ejakulálás. Ez pedig nem csak azért fontos, mert segíti a jó közérzetet, a boldogsághormonok termelését és frissen, egészségesen tartja a spermiumállományt.
Tanulmányban igazolták, hogy azoknál a férfiaknál, akik nagyjából havi 21 alkalommal ejakuláltak, 19%-kal volt kisebb a prosztatarák kialakulásának esélye. Az orgazmus ráadásul igen hatékony stresszcsökkentő, hiszen egyes megfigyelések szerint akár 12 órára is képes csökkenteni, nyugtatni a szívverést.
Hogy megéri-e részt venni egy ilyen kihívásban? Tulajdonképpen miért ne, de legyünk tisztában a miértekkel. Ha a cél a termékenység fokozása, az egészség javítása, vagy éppen a stresszkezelés tökéletesítése, arra nem ez a megoldás. Ez persze messze nem jelenti azt, hogy ne lehetne előnye, de nem a szexualitás terén, pláne nem a termékenység terén kell keresni azt.
Összegzés
- No Nut November célja a termékenység fokozása, de ezzel nem feltétlen teszünk jót.
- A hónapos önmegtartóztatással erősen mellélövünk a szakember szerint.
- A kihívás eredetileg férfiaknak szólt, de nők is csatlakoznak.
- A több férfivitamin és ejakuláció javíthatja a termékenységet.
- Az ejakuláció csökkentheti a prosztatarák esélyét és stresszt is hatékonyan csökkenthet.
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!
Inkontinencia: ilyen, ha a cukorbetegség szövődményeként jelentkezik