Hogyan spóroljunk okosan?
A gyerekek sokba kerülnek. De nem mindegy, mennyire. Kimberly Palmer új könyvében ahhoz próbál segítséget adni, miként kerüljük el, hogy bankszámlánkat teljesen lenullázza az újszülött érkezése. Az alábbiakban a tíz leggyakoribb – főleg elsőgyerekes szülők által elkövetett – tévedés olvasható.
- A gyerekszobát sokan úgy rendezik be, mintha egy katalógusból vágták volna ki, pedig az is elég, ha néhány családi képet szép keretbe foglalva felhelyezünk a falra.
- Gyakori hiba, hogy olyan barátoktól fogadunk el tanácsot, akik teljesen más életstílusban élnek, pedig egészen másfajta babakocsit igényel, aki főleg autóval közlekedik, mint aki többnyire gyalogol. Inkább ne a hozzánk legközelebb álló barátok tanácsát fogadjuk meg, hanem a mienkhez leginkább hasonló életmódot folytatókét.
- Sokszor az anyukák túl korán akarnak visszatérni a munkájukhoz, pedig az újszülött érkezése után gyakran fáradtak, kimerültek, ezért érdemes több időt hagyni a visszaállásra.
- Ahelyett, hogy bébiszittert fogadnánk, vagy fizetnénk a családi napközit, sokkal költségkímélőbb más szülőkkel összefogva felváltva vigyázni egymás gyerekére.
- A gyerekünk biztonsága mindennél fontosabb, így lehetőleg ne a kiságyon, autósülésen vagy etetőszéken spóroljunk.
- Ne adjunk ki pénzt teljesen felesleges dolgokra, mint amilyen a törlőkendő-melegítő vagy a Swarovski kristállyal kirakott cumi.
- Ne vegyünk túl sok dolgot már terhesen, amikor még azt sem tudjuk, milyen lesz a kisbabánk, a csörgőért vagy a plüssállatokért fog-e rajongani, kedveli-e majd a zenélő játékokat, vagy sírva fakad tőlük.
- Bizonyos játékokon ellenben nem jó spórolni. A fakanál, vagy a pénzzel töltött műanyag palack nincs gyerekbiztonsági szempontból bevizsgálva, így jobb nem kockáztatni.
- Bár senki nem szeret a halálra gondolni, azért érdemes időben megkötni életbiztosításunkat és elkészíteni végrendeletünket, hogy ne az esetleg bekövetkező tragédia idején kelljen kapkodva döntéseket hoznunk.
- Ne várjunk túl sokáig azzal, hogy gyerekeinket is bevonjuk a pénzügyekbe. Legyen saját zsebpénze, amelyet hasznos dolog négy részletben gyűjteni. Egy rész a megtakarítás, egy rész a költőpénz, egy része jótékonysági célra mehet, a negyedik rész pedig a befektetés. Így gyerekünk felnőtt korára már megtanul helyesen bánni a pénzzel.
Forrás:
Medipress
Adja hozzá a Híreket
a Google hírfolyamához