Hirdetés
Ezért fontos a hüvelyflóra helyreállítása bakteriális vaginózis esetén (x)
A szervezetünk számára hasznos baktériumflórát számos tényező károsíthatja. Pont emiatt sokaknak már természetes, hogy antibiotikum szedése után gondolnak a bélflórájuk helyreállítására. Jó, ha tudjuk, hogy ilyenkor a hüvelyflóránknak is jól jön a gondoskodás, mert így elejét vehetjük az olyan kellemetlenségeknek, mint például a bakteriális vaginózis.
Lactobacillusok, az intim egyensúly őrzői
Egyes mikroorganizmusok ellen harcol az immunrendszer, némely baktérium pedig pont a szervezetünk működését támogatja. A hüvelyflórában például a tejsavtermelő baktériumok, az úgynevezett Lactobacillusok tartják fent az intim harmóniát. Minden nőben más és más arányban jelen lévő Lactobacillus-alfajok felelnek a hüvely egészségéért. Ha ez a védelmező baktériumflóra valamilyen külső vagy belső hatás miatt, például egy antibiotikum-kúra után meggyengül, akkor a hüvely hajlamosabbá válik a fertőzésekre, például a bakteriális vaginózisra.
Ez jelzi, ha felborult a rend
A bakteriális vaginózist megváltozott mennyiségű, színű és szagú hüvelyi folyás jelzi. A bőséges, szürkésfehér, tejszerű, kellemetlen szagú folyással járó hüvelyfertőzés nem okoz olyan kínzó panaszokat, mint a hüvelygomba, mégsem tanácsos halogatni a kezelését. A kezeletlen bakteriális vaginózis ugyanis a kismedence további szerveit is veszélyezteti: felszálló fertőzésként hólyaghurutot vagy kismedencei gyulladást okozhat, kismamáknál pedig terhességi komplikációkat idézhet elő.
Lehetőségek az intim egyensúly helyreállítására
Az intim egyensúly helyreállítására több lehetőségünk van: szájon át bevihető vagy helyi hatású készítményekkel is bejuttathatunk egy-egy baktériumtörzset. Azt viszont jó tudnunk, hogy a bejuttatott, lombikban nevelt idegen baktériumalfaj a teljes flórát alkotó Lactobacillus baktériumfajok egyetlen összetevője, ezért mindig sérülékenyebb lesz, mint a sajátunk. A kívülről bevitt baktériumfajt és baktériumspórákat adott esetben olyan hatások is megzavarhatják, amelyek a honos Lactobacillus-flórát nem (vagy nem olyan mértékben) befolyásolnák. Az idegen baktériumalfajok szélsőséges esetben árthatnak is, és hüvelyi fertőzéseknél a visszaesés esélye is nagyobb a lombikból „importált” probiotikumok esetén.
Arra is van lehetőségünk, hogy a saját, egyedi baktériumflóránkat erősítsük, regeneráljuk. A baktériumflóránkat károsító hatások (például antibiotikumkúra) esetén minden alkalommal gondolnunk kell a saját baktériumaink megerősítésére. Nélkülük nem termelődik elegendő tejsav, megváltozik a hüvely egészséges savas pH-ja, és elszaporodnak a gyulladást okozó baktériumok.
Vitagyn C: a saját flórám, a saját életem
A saját flóra védelmére alkalmas a komplex összetételű, hármas hatású Vitagyn C hüvelykrém.
A Vitagyn C aszkorbin- és tejsavtartalmával segíti a hüvelyflóra egészségesen savas közegének helyreállítását, amely gátolja a kórokozók szaporodását, a benne lévő prebiotikum, a maltodextrin pedig táplálja és megerősíti a hüvelyben élő Lactobacillusokat, amelyek újra képessé válnak rendet tartani a hüvely sokszínű élővilágában. A Vitagyn C hüvelykrém alkalmazható várandósság és szoptatás ideje alatt is a bakteriális vaginózis megelőzésére és kiegészítő kezelésére. Használatáról tájékoztassuk a kezelőorvosunkat.