7 ráktünet, amiről felismerhető a nőgyógyászati daganat
Azokat a nőgyógyászati tüneteket vesszük sorra, melyeket egyetlen nőnek sem szabad figyelmen kívül hagynia, mert rákbetegséget jelezhetnek.
Annak ellenére, hogy sok szó esik a méhnyak-, petefészek- vagy egyéb nőgyógyászati rákfajtákról, az érintettek sokszor figyelmen kívül hagyják a figyelmeztető tüneteket, és nem számolnak be róla kezelőorvosuknak.
Rákra utaló jelek:
- Az első – talán hétköznapinak tűnő – jelenség a feldagadt láb, amely, ha még fájdalommal is együtt járt, mindenképpen intő jel lehet.
- Ugyanígy nem szabad elmenni a testsúlyvesztés mellett sem, mert bár a legtöbb nő örömmel szabadul meg néhány felesleges kilótól, az ok nélküli fogyásról tájékoztatni kell egy szakembert.
- Fontos tudni, hogy menopauza idején már nem szabadna véreznie senkinek, sőt a menstruációs ciklusok közötti időszakban sem. A szex közben előforduló vérzés, vagy a menstruáció idején jelentkező, szokatlanul erős vérzés az endometriózis vagy a rák jele is lehet.
- Arról is tájékoztassuk kezelőorvosunkat, ha állandó, sürgető vizelési ingerünk van, főleg ha ez még hasfájással, puffadással is együtt jár.
- A medence és a has körüli állandósult fájdalom, illetve
- az evéstől függetlenül jelentkező tartós telítettségérzet, kellemetlen, felfúvódott állapot szintén figyelmeztető jel,
- állandó kimerültség, levertség, vagy az ok nélkül jelentkező, tartós émelygés.
Aki tehát a fenti tünetek bármelyikét észlelné magán, ne habozzon, keresse fel nőgyógyászát, és számoljon be a tünetekről, hiszen a régi mondás itt is érvényes: "jobb félni, mint megijedni".
Olvasta már?
- A vastagbélrák 5 korai tünete - hétköznapinak tűnő jelek
- Ez a vérérték évekkel korábban előre jelezheti a rákot és a cukorbetegséget
- Meghökkentő: így segíthetnek a hűségkártyák a petefészekrák felismerésében
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!