Vérnyomásproblémák, szorongás...
Kérdés: Tisztelt Szakértő!
Az élettársam szeptemberben rosszul lett,nagyon magas lett a vérnyomása,260/110.Kórházba került,ahol megállapították hogy örökletes a magas vérnyomás.Nagyon komoly lelki megterhelés,családi gondok miatt jött ez elő ilyen mértékben.Kapott vérnyomás csökkentő gyógyszereket.Nebiletet.R 1,Exforge,R1,Micardis plus 80mg R1,Ebrantil 60mg R-E,Cardura 4mg E1,És mivel idegi alapon is felmehet elmentünk pszichiáterhez is.Aki a 0,5mg Xanax sr retard tab R1-D1-E2,és a citaprámot R 1.5,E0.5 írta fel.Amióta a xanaxot szedi azóta szexuális gondjai vannak.
A vérnyomása általában jó,néha van ki ugrás.A pszichiáter azt mondta hogy a szexuális gondjai a xanaxtól vannak.Helyette most a Rivotril 0.5 írta fel.Váltson át rá fokozatosan és úgy szedje mint a xanaxot. Nem tudom jó-e ez a sok gyógyszer,kb 10 percet töltött az orvosnál.Ennyi idő alatt hogy tudja eldönteni hogy mennyire javult az állapota,mert nem kérdezett semmit az állapotáról.Javult az állapota,jobban érzi magát.
Tisztelettel:
Válasz:
A leírtak meg kell mondanom igen masszív gyógyszerelést jelentenek.
Egyrészt a magas vérnyomást illetően - ez az érték már krízis hipertóniának minősül!
Tehát az öt gyógyszer adása indokolt lehet, mindenesetre több ponton támadja hipertónia okát. Feltehetően ezzel be is lehet/ett állítani, normalizálni.
Emellett a két pszichiátriai szer teszi igazán "masszívvá" a gyógyszerelést. Nyilván csökkenteni kell a szorongásérzést, a depressziót, de hát ennek azért van ára is, éppen pl. az említett tünetek.
A vérnyomáscsökkentőknek is van, lehet egyrészt libidót csökkentő, mérséklő hatásuk, másrészt éppen a keringésre gyakorolt hatás következtében a hímvesszőben is csökken a vérnyomás, tehát emiatt is csökkenhet a "vágy".
Itt mindig arra kell gondolni, hogy mi a fontos/abb. Ebben az esetben, ilyen magas vérnyomásértékek mellett nyilvánvalóan annak csökkentése, normalizálása, mert az ilyen hipertónia gyorsan vezethet súlyosabb szív-érrendszeri betegséghez, esetleg stroke-hoz. Tehát ezeket a tüneteket kell uralni.
Az más kérdés, hogy esetleg nem kellene ehhez ötféle gyógyszer, tehát idővel lehetne csökkenteni a gyógyszerek számát, de csak kellő óvatossággal.
Talán az életmódi tényezőket is számba kéne venni (táplálkozás, sószegény étrend, dohányzás, alkohol, mozgás, vagy mozgáshiány).
Jobbulást kívánunk!
üdvözlettel: