Ezeket látta már?

Szorongás, feszültség

Orvos válaszol
2009. augusztus 26. 14:39
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Kérdés: Üdvözlöm! Pár hete szorongásra 0,5 mg Rivotril-t szedek először napi fél tablettát, majd kérésemre háziorvosom felemelte 1-2 mg-ra. Most sem érzek, semmi változást, itthon vagyok táppénzen, tehát a benti stresszes dolgokat így nem is tudom érzékelni, de itthon is ingerült vagyok, mintha semmit nem szednék. Nagyon sok gyógyszerről olvastam az interneten. Mit gondol Ön a Sedacur forte, az Anxiron, Validol gyógyszerekről, az én esetemben így látatlanban lehetnének megoldásai problémámnak? Igazából a folyamatos munkahelyi stressz a legfőbb kiváltó ok. Volt úgy, hogy reggel hánytam az idegességtől, de legalábbis hányingerem mindig van. A tenyerem folyamatosan jéghideg és izzad, ha meg kell szólalni, leblokkolok, hebegek-habogok, gyomoridegem van, kiszárad a szám és sokszor szerepléskor remeg is. Középvezető beosztásban dolgozom egy multinál - azt mondják ez multiszindróma - és ráadásul túl vagyok egy kinevezésen is, ami még ront is az állapotomon. Igazából lehet, hogy a kinevezés tette fel az íre a pontot, de több fizetést, magasabb pozíciót ki utasítana vissza? Merthogy ezelőtt ennyire nem volt veszélyes a helyzet, gyógyszert sosem szedtem. Kollektívan, csapatban dolgoztunk, de most önálló munkaköröm lett, egyedül kell megoldani mindent. Vagy váltsak nyugodtabb munkahelyet? Már erre is gondoltam!!! Kérem segítsen, írjon valami bíztatót!

Válasz:

A szorongás megszüntetésére a Rivotril önmagában nem elegendő. A szorongás és a depresszió alapgyógyszerei az agy szerotonitermelését szabályozzák ("SSRI" készítmények). Ezek hatása 1-2 hét alatt áll be, de az Ön által részletezett szorongásos kórképek ellen nagyon hatékonyak. Felírásukat érdemes pszichiáterre bízni, mert az adagolás pontos meghatározása, a mellékhatások, gyógyszer-kölcsönhatások ismertetése is szerves részét képezi a kezelésnek. A Rivotril szedésére csak akkor van szükség, ha az SSRI mellett pánikrohama is támadna. Javaslom, önmagát ne kezelje! Az orvostudomány ennyire azért nem egyszerű.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# Pszichiátria

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés