Sarokcsonti kinövés
Kérdés: Tisztelt Dr...
-kérdésem következő: férjem(60 éves) sarokcsont kinövestől szenved, fél éve állapitották meg, talp betétet, gyulladáscsökkentőt rendelt az orvos, sajnos nem sok az eredmény, ha nem járkál sokat megszünik a fájdalom ideiglenesen, reggel merev-nehéz lábbal ébred, sugárkezelést(mit másoktól hallottunk) nem ajánlott az ortopédus.Több féle gyulladáscsökkentőt probált már, még versenylovaknak való kenőcsöt is, ami ideig - óráig segit is.
Segitséget,tanácsot kérünk köszönettel
Válasz:
A sarokcsonti kinövés, sarkantyú, exostosis általában a helytelen tartás és lábdeformáció következtében a csonthártya "steril" gyulladásaként jön létre, amely egyfajta kinövéssel együtt jár, ez okozza a rendkívüli fájdalmat.
A kezelési eljárások között lehet valóban speciális betétek alkalmazása, fájdalomcsillapítás (és gyulladásgátlás), alkalmazhatnak helyi (injekciós) szteroidot, történhet besugárzás, és legutolsó sorban merül fel csak a műtét lehetősége, esélye.
Tehát ebben a kérdésben az ortopéd szakorvos dönt, hogy milyen eljárással lehet kezelni a beteg csontkinövését, és milyen eljárás milyen esélyekkel kecsegtet.
Jobbulást kívánok!
üdvözlettel: