Ezeket látta már?

Milyen lesz orvosként dolgozni? Mi lesz, ha baromságot teszek? Az orvos válaszol

rezidens orvos sebész sürgősségi kórház orvos válaszol

Kedves orvosok! Sebész rezidens leszek szeptembertől.

Az egyetem alatt többször dolgoztam kórházban huzamosabb ideig főleg a covid központokban, mentőben, és segédápolóként is. Mégis nagyon aggódom, hogy milyen lesz orvosként dolgozni. A sürgősségin kezdek és főleg emiatt szorongok, nem szeretnék ártani senkinek, vagy óriási baromságot csinálni, se a szakorvos kollégákat kiakasztani. Van esetleg bármi jó tanácsuk az első néhány rezidensi évre, illetve a kollégákkal való kommunikációra? Köszönöm szépen!

Kedves Kollegina! Első körben ne aggódjon ezek miatt, az első időszakban minden bizonnyal rengeteg baromságot fog elkövetni, és jópár idősebb kolléga is lesz, aki ezért irdatlan módon le fogja hordani.

Az elején azt gondolom az a legfontosabb, hogy ne legyenek irreális elvárásai: ha 1 hónap után az ember megjegyzi 10 új kolléga nevét, és megtanulja, hogy kifele vagy befele nyílik-e a referálóterem ajtaja, az már fél siker!

Ahogy jön a rutin, úgy jön majd a nyugalom is, és a szakorvos kollégák (egy része) is komolyan fogja venni. Ügyesen!

Kedves orvosok! Láttam a sebész rezidens kolléga kérdését, ezért írok én is

Én keddtől szülész-nőgyógyász rezidens leszek, és nagyon meg vagyok ijedve. Dániel László doktor már orvostanhallgató korában tudta az ultrahangot, vagy csak rezidensként tanulta meg? Mert én nem tudom egyelőre, azt se tudom mit kéne nézni rajta.

  • És mi van ha a rossz végén fogom meg a babát?
  • Vagy elrontok valamit?
  • Ugye egy normális osztályon segítenek mindenben az idősebb tapasztaltabb kollégák?
  • Hogy fognak kinézni az első heteim?

Kedves kolléga! Az UH-t még mindig tanulom. Viccet félre a "szülészet-nőgyógyászat ultrahang diagnosztika" licenszvizsga a szakvizsga után tehető le. Az UH kezelését az ember fia/lánya a szakorvos képzés alatt elkezdi tanulni, előtte semmiképp nem, vagy lemaradva. Mindenki segíteni fog, az újszülött megfogását is ugyanúgy meg kell tanulni, mint bármi mást.

Amit már most érdemes viszont tudni: szakmai körökben az ember utódja 8 hetes korig embrió, aztán magzat, megszületés után pedig újszülött. Nem baba, gyerek, picúr, csimota és különösen nem pocaklakó. Amúgy a másik posztban leírtak természetesen itt is állnak.

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Mennyibe kerül a szülőnek, ha orvosira menne a gyerek?

Forrás: Vakcinainfó - Az orvos válaszol
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához