Hallóideg-problémák
Kérdés: Tisztelt Dr. Hölgy / Úr !
Azért fordulok Önökhöz mert két éve folyamatos szédülésem van. Számos vizsgálaton résztvettem ( Ct, MRi, füll orr gége, EEG, labor, röngen , dopler, jártam phisziátriára, phszihológushoz voltam akupunkturán csontkovácsnál és gyógymasszáson stb ) Ezen vizsgálatok és kezelések mindegyikének eredményessége sikertelen volt . Legutóbb voltam ismét egy EEG- ahol ezt véleményezték :MKo n. VIII. laesio AEP képe. De erre kontkrét választ nem kaptam, hogy mit tegyek ellene. Ezzel a betegséggel türelmeten vagyok és ideges is erre szedek nyugtatót. Szédülésemről még annyit hogy féloldalas a jobb oldal felé huz és nyomást is érzek .
Azért fordulok Önökhöz , hogy tancsot adjanak hogy mikét lehe ezt kezelni !
Válaszukat előre is köszönöm !
Válasz:
Tisztelt Levélíró!
A leletben szereplő n. VIII, a 8. agyidegre utal (egyensúlyi és hallóideg). Az AEP vizsgálatról alább néhány sor:
Akusztikus kiváltott válaszok (AEP). Gyors egymásutánban adott, halk hangingerek. A válasz öt, agytörzsi komponensét regisztrálják a koponyán kívül felhelyezett elektródokkal. Végezhető újszülöttek, demens vagy eszméletlen betegeken is.
Kiken végzik?
- Tesztelhetô a csecsemôk hallása, kizárhatók a nagyothallás pszichogén okai, kimérhetô a hallásküszöb.
– Sclerosis multiplex (SM): érzékenyen kimutatja a károsodott gócot, hosszú távon követhetô a funkciókiesés változása.
– Agytörzsi vascularis (érededetű) folyamatok, tudatzavar stb.
Tehát neurológus és/vagy fül-orr-gégész szakorvos tudna ebben döntőbb szót kimondani, mivel a lelete az egyensúlyi és hallóideg esetleges károsodására utal.
Üdvözlettel: