Daganatos beteg mehet-e gyógyfürdőbe, termálba? Az orvos válaszol
A vakcinainfós orvosok érthetően elmagyarázzák, mehet vagy nem rákos beteg termálfürdőbe.
Kedves Orvosok! Szeretném Önöket megkérdezni általános kérdésben! Laikusként szeretném érteni. Miért nem ajánlják a rosszindulatú daganatos betegségekben a gyógyfürdők, illetve a termálfürdők látogatását, illetve hallottam olyat is, hogy az otthoni kádfürdőzést sem!
Azt még némileg értem, hogy a gyógyfürdők kémiai hatása miatt lehet, a meleghatás talán a keringésre van hatással, csak gondolom! De az ebben a betegségben szenvedő ismerőseimnek is vagy tiltja az orvos, vagy nem! Van ezzel kapcsolatban tudományos ajánlás, vagy csak a biztos, ami biztos alapján működik? Hálásan köszönöm!
Az orvos válasza
Manapság ellentmondásosak a vélemények ezzel kapcsolatban. Viszont olyan megfontolásból, hogy a kemo- és sugárterápia érzékenységet okozhat a szövetekben, bőrön, és egyes vegyi anyagok, például a klór, nem kedvezőek ilyenkor, ill. a pezsgőfürdők, szaunák és egyéb közösségi fürdők általában immunszupprimált betegek esetén az ott “dúsuló” baktériumok és más mikroorganizmusok miatt nagyobb kockázatúak, nem szokták javasolni.
Olvasta már?
- A fogamzásgátló szedése mellrákot okoz?
- Mellrák: ezzel a módszerrel már korán kimutatható az emlődaganat
- Így küzdött Olivia Newton-John 30 éven keresztül a mellrákkal
- Mellrák szűrés: így zajlik röntgenmammográfia és az MR
- Ülőmunka, kevés mozgás: növelheti a mellrák esélyét
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!