Ezeket látta már?

Atheromák a fül mögött, fejen

Kérdés: Tisztelt Doktor úr!

Huszonéves nő vagyok, a problémám kb. egy éve kezdődött.A jobb fülcimpámban találtam egy csomót, ami nem múlt, nem nőtt, nem is fájt! Megállapították,hogy atheroma, javasolták az eltávolítást, ami még nem történt meg, mert azóta a fültövemben folyamatosan jönnek ki ilyen csomók, ami viszont már fájdalmas, és meg is telik!

A gyulladás alatt nem nyúltak hozzá, gyógyszert nem kaptam, így nem is volt mitől elmúlnia. Néha annyira megtelt, hogy szétrepedt a bőröm! A bal fülem mögött is kijött 1, de az magától elmúlt! A jobb fülemmel azóta is problémák vannak.

Idén nyáron is kivágtak egyet, most rá 2 hónapra ismét ! Nem tudom, mitől lehet ilyen sűrűn, soha nem volt ilyen jellegű problémám! Voltam vérvételen, nőgyógyásznál, bőrgyógyásznál, és orr fül gégészeten, de minden rendben volt! Mandulám már rég nincs, a fogaim is rendben vannak!

Nem tudják megmondani, mit tehetnék még, vagy hová forduljak, hogy ezt a sorozatos szenvedést kiküszöbölhessem, és rájöjjek, hogy mi is válthatja ezt ki nálam?

Válaszát előre is köszönöm!

Válasz:

A leírtak alapján az arcán, fején megjelent atherómák mégis csak jeleznek egyfajta gyulladásos folyamatot, ahogy írta ezek általában kifakadtak, és gennyes váladékozással ürültek. Az atherómák faggyútartalmúak, tehát zsíros gyülemek, amennyiben fertőződnek, akkor válnak gennyesség, egyébként nem.

Az is világos, ahogy írja, hogy góckeresés történt a szokásos területeken (bőrgyógyászat, fül-orr-gégészet, fogászat és nőgyógyászat) és ott nem találtak gócot, vagy arra utaló jelet.

Valószínűsíthető, hogy aknéval függ össze ez a jelenség, tehát bőrgyógyászati szempontból az aknét ha fel lehet számolni - erre létezik hatásos gyógyszeres kezelés - akkor feltehetően a jelenség csökkenni fog, illetőleg meg is szűnhet.

Természetesen így a távolból pontos diagnózist nem tudunk adni Önnek, de tanácsot, javaslatot igen.

Az is elképzelhető, hogy mindemellett táplálkozásán is kellene változtatni, az a levélben nem kerül említésre, illetőleg meghúzódhat a háttérben hormonális ok, esetleg fogamzásgátló szedése.

Javasoljuk tehát a bőrgyógyász felkeresését ebből a célból, az akne, pontosabban a faggyúmirigy-zavar kezelésének megbeszélésére. Az atheromák eltávolítása ez esetben csak tüneti kezelés.

Jó egészséget kívánunk!

üdvözlettel:

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához