Ezeket látta már?

3 termálfürdő Pest megyében, ahol a felnőtt napijegy még 2000 Ft-ba sem kerül

Természetes gyógymódok
2022. július 31. 08:34
gyógyvíz, termálvíz, kén, gyógyhatás

Mindegyikben van gyógyvíz, és a felnőtt napi belépő kevesebb, mint 2000 Ft.

Néhány éve még az 1000 Ft-os belépőjegy számított olcsónak, ma már a 2000 Ft-os, főleg ha olyan helyen szeretnénk fürdeni, ahol gyógyvizes medence is van. A termalonline.hu gyűjtéséből kiderül, hogy Pest megyében az alábbi 3 termálfürdő megfelel a kritériumoknak, ráadásul egyik hangulatosabb, mint a másik.

Albertirsa strandfürdő

A Pest megyei kisvárosban 1986 óta üzemel termálstrand, amelynek vize 1990-ban kapta meg a gyógyvíz elismerést. Az Albertirsa Strandfürdő három gyógy-, egy úszó- és egy gyermekmedencével várja a fürdőzőket a nyári hónapokban. A napi belépő a felnőtteknek 1900 Ft-ba, míg a gyerekeknek és a nyugdíjasoknak 1400 Ft-ba kerül.

Nagykátai Gyógy-és Strandfürdő

A Nagykátai Gyógy-és Strandfürdő 1998-ban nyitott, amely vizét 2002-ben nyilvánították gyógyvíznek. 2012-ben pedig átadtak egy fedett fürdőrészt is. A felnőtt strandbelépőért itt is 1900 Ft-ot kell fizetni, ha azonban használnánk a fedett részt is, akkor 2800 Ft-ot.

Tápiószentmártoni Gyógy-és Strandfürdő

Ez a fürdő Pest megye legolcsóbb gyógyvizes termálfürdője. A tápiószentmártoni termálvíz 2004-ben kapta meg a gyógyvíz elismerést. A strandfürdőn 4 medence várja a látogatókat a nyári hónapokban. A felnőtt napijegy 1500 Ft-ba kerül. A 3-18 éveseknek és a 65 éven felülieknek pedig csak 1000 Ft-ot kell fizetniük.

Így hat a gyógyvíz a szervezetre

Felszívódik a bőrön keresztül

Ezt talán nehéz elképzelni, de tény, hogy a gyógyvizek egyes alkotórészei – például a kén – képesek bejutni a szervezetbe a bőrön keresztül is. (Sőt, ilyen az szén-dioxid is, amit “szárazfürdőknél” azaz az úgynevezett mofettánál is alkalmaznak). A gyógyvizes kezelések ezért azoknak is jó megoldást jelenthetnek, akiknek az emésztőrendszeréből valamilyen betegség miatt kevésbé hatékonyan szívódnak fel az ásványi anyagok.

Belélegezve

A légutak nyálkahártyán keresztül is jó néhány alkotórész képes felszívódni. Ilyen például a radon, amely – többek között – a Hévízi-tóban is megtalálható. A légutakon keresztül felszívódó anyagok közé sorolható a jód is (az Igalon és Hajdúszoboszlón feltörő víznek is jelentős a jódtartalma), de ebbe a körbe tartozik az előbb említett kén is, ami belélegezve értágító hatással bír.

Ivókúra formájában

A kénes, a jódos vizek közül sok alkalmazható ebben a formában, ilyenkor a bélcsatornából jut be a szervezetbe az adott ásványi anyag. Jó néhány gyógyvizet palackoznak is, de például a radonos vizeket nem érdemes ilyen módon forgalomba hozni, ugyanis ez az összetevő néhány nap alatt elbomlik.

Olvasson tovább! Aranyér: ezekre külön figyeljen a nyaralása alatt!

Fizikai hatások

Nem lebecsülendők a gyógyvizek fizikai hatásai sem. Ide tartozik a víz hőfoka, a felhajtóereje, vagy éppen a masszírozó hatása.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Termalonline/EgészségKalauz
# gyógyvíz # gyógyvíz hatása # fürdőzés # víz

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés