Ezeket látta már?

Miről ismerhető fel a hamis gyógyszer?

2016.06.20. Módosítva: 2016.06.20.

Hamis gyógyszerrel állunk szemben, amikor a készítmény nem az, amit állítanak róla. Nem azonos az eredeti készítménnyel a csomagolása, a címkézése, a megnevezése, az összetétele, az eredete, a gyártója, a hatása, a származási országa vagy forgalmazója adatai.

Hamisnak tekinthető továbbá az a készítmény, amely hamis dokumentumok alapján kerül forgalmazásra. Az ilyen készítmények azonosítása általában szakértőt igénylő feladat, ám az alábbi táblázat segítségével sokszor magunk is észrevehetjük az árulkodó jeleket!

hamisgy1-kis-d00001733b35369933332

Ha bármely itt feltüntetett jellemzőt tapasztalja, ne alkalmazza a készítményt!

Ha gyanús készítményt vett be és nem várt tünetet észlel, haladéktalanul forduljon kezelőorvosához!

A hamis gyógyszerek mellett az illegálisan forgalmazott, azaz Magyarországon nem engedélyezett gyógyszerek is veszélyt jelentenek. Ezek minősége nem garantált, akár tiltott összetevőket is tartalmazhatnak, ezért az ilyen gyógyszerek alkalmazásától is óvakodni kell!

Külön óvatossággal kell eljárni az egyéb termékként, különösen étrend-kiegészítőként árult készítményekkel szemben is. Sokszor a gyógyszerhamisítók olyan tablettákat, kapszulákat gyártanak és forgalmaznak, melyeket egészségügyi problémák kezelésére ajánlanak, de ezeket nem engedélyeztetik gyógyszerként, mivel azok minőségéért, megbízhatóságáért nem mernek felelősséget vállalni. Amennyiben az adott termék nem szerepel az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet (OÉTI) honlapján nyilvánosan elérhető, bejelentett étrend-kiegészítők listáján, nem lehetünk biztosak a termék eredete és azonossága felől, és könnyen előfordulhat, hogy az illegális, betiltott gyógyszerhatóanyagot tartalmaz.

Forrás: HENT (Hamisítás Elleni Nemzeti Testület)
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához