Ezeket látta már?

Reflux: így használja gyomorégésre ellen a fehér akácvirág teáját

reflux gyomorsav gyomorégés ellen fehér akácvirág tea

Gyomorsavra, refluxra a legjobb, természetes gyógymód a fehér akácvirág teája. Hogy kell használni ezt a gyógynövényt és mire jó még? Mutatjuk!

Fehér akác (Robinia pseudoacacia)

A hüvelyesek családjába tartozó, Észak-Amerikából származó fa hazánkban is jellegzetes erődalkotó. Illatozó virágai messziről érezhetőek, nemcsak a méhek számára. A virág főként május hónapban nyílik. Termése vörösbarnás hüvelytermés.

Mit tartalmaz: glikozidokat (robinin, akaciin), robigenint, kámfort, illó olajakat, linaloolt stb.

Akácvirág gyógyhatásai

Teája jó köhögéscsillapító, enyhe vízhajtó és hashajtóként is alkalmazzák. Mivel igen aromás, ízjavítónak is keverhetjük más teákba. A kozmetikai ipar szintén előszeretettel használja. Az akác virágából készült forrázat ezenkívül kiváló nyálkaoldó, görcsoldó, nyugtató, tonizáló.

Gyomor- és nyombélfekélynél az orbáncfűvel felváltva kell használni. Kúraszerűen naponta egy csészével csak addig kell inni, amíg az adott probléma nem szűnik. A szervezetet emlékeztetve a védekezésre a továbbiakban heti vagy kétheti egy csésze is elegendő. Legfontosabb tulajdonsága, hogy csökkenti a gyomorsavtermelést, ezért eredményesen használható reflux betegségre.

Korábban kérgének kivonatát is hasznosították gyomorproblémák, fekély kezelésére. Ma ez a toxikus hatás miatt nem javasolt!

Gyógytea készítése fehér akácvirágból

Egy csapott evőkanál (3 g) teafüvet 2,5 dl vízzel forrázzon -, 15 perc után szűrje le. Ízesítés nélkül fogyasszuk, kivéve, ha légúti panaszokra, köhögésre isszuk, akkor a legjobb, ha akácmézzel édesítjük.

Fehér akác virág felhasználása

Szabó Gyuri bácsi, a bükki füvesember szerint ha vízhajtásra használják, reggel igyanak meg egy csészével, székletlazításra viszont este kell fogyasztani.

Gyomorsav túltermelésre naponta 1 csésze akácvirág tea ajánlott este, étkezés után. Napi egy-két csészével kúraszerűen, a panaszok megszűnéséig iható. Akkor se hagyják abba teljesen a tea fogyasztását, ha a gyomorégés megszűnt: emlékeztetőül időnként igyanak meg egy-egy csészével.

Köhögésre napi két csésze fogyasztása ajánlott 1-2 héten keresztül. Ihatjuk önmagában vagy más gyógynövényekkel (hársvirággal, kakukkfűvel, szurokfűvel, apróbojtorjánnal) együtt. Száraz köhögésnél hurutoldó, hurutos köhögésnél köptető hatása van. A teát mindig frissen kell elkészíteni, a langyosra hűlt forrázatot akácmézzel lehet ízesíteni. Fél óra alatt kortyolgatva fogyasszák el reggel és este.

Mivel csökkenti a savtermelést, ezért étvágycsökkentő hatása is van, ebből a célból keverhetjük katángkóróval. Utóbbit főzni kell, ezért azt javaslom, 2-3 perces főzéssel készítsék el a katángteát, majd ezzel a teával forrázzák le az akácvirágot. Napi 1 csészével igyanak belőle éhgyomorra, de nem tovább, mint 4 hét. Utána tartsanak egy 3-4 hetes szünetet.

Gyermekeknek 6 éves kortól hígítva (egy teáskanál teafű, 2,5 dl vízhez) adható.

Élelmiszerként is kiváló alapanyag

Virágja palacsintatésztában kisütve finom csemege, készülhet belőle akácbor is. Sőt! Az akácméz az egyik legértékesebb fajtamézünk.

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Néma reflux: nehéz felismerni, de ezek az éjszakai tünetek gyorsan elárulják



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

gyomorsav

források:

Rápóti-Romváry: Gógyító növények

wikipedia

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához