Forradalmi VR- és e-learning platform az ápolóképzésben
Élettudományi virtuális oktatási rendszert fejlesztett a Mozaik Kiadó és az SZTE.
Elsősorban az ápolóképzést segítő háromdimenziós, interaktív, szimuláción alapuló VR- és e-learning platformot fejlesztett a Mozaik Kiadó Kft. a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Egészségtudományi és Szociális Képzési Karával együttműködve – tájékoztatta a szegedi vállalkozás az MTI-t.
A közlemény szerint a 630 millió forint összköltségű projekt során elkészült a mozaMedical oktatási platform korszerű, felhasználóbarát, tanulástámogató keretrendszere ápolójelöltek és ápolók számára.
Virtuális környezet
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap 418 millió forintos támogatásával megvalósult projekt legfőbb hozzáadott értéke, hogy az elmélet elsajátítása és az embereken történő kipróbálás között hozott létre élethű szimulációs fázist, így olyan e-learning rendszert tesz elérhetővé, amelynek használata a beteggel való találkozáskor már készségszintű, alkalmazható tudást biztosít. Az oktatási megoldás virtuális környezetben szimulálja azokat a körülményeket és eseményeket, amiket a hallgatóknak tudniuk kell kezelni, megoldani, átlátni majd a mindennapi munkájuk során - közölték.
Az e-learning rendszer elemei olyan korszerű digitális tananyagok, 3D-animációk, videók és élethű VR-szimulációs gyakorlati terek, amelyek az anatómia, az élettan, a fizioterápia, az ápolástan, a preventív egészségügyi gondozás tudományterületeinek tananyagtartalmát dolgozzák fel. A magas szakmai színvonalú elméleti és gyakorlati anyagok koherens, komplex, felhasználóbarát digitális platformmá álltak össze.
Összegezve
- A Mozaik Kiadó és az SZTE egy innovatív élettudományi virtuális oktatási rendszert fejlesztett ki.
- A fejlesztés során korszerű, interaktív, szimuláción alapuló VR- és e-learning platform készült.
- Az oktatási megoldás élethű szimulációs fázist biztosít, hogy a beteggel való találkozáskor készségszintű tudást nyújtson.
- A rendszer tartalmaz digitális tananyagokat, 3D-animációkat, videókat és élethű VR-szimulációs gyakorlati tereket.
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!