Gödörbe rántottak egy vakvezető kutyát és gazdáját Budapesten, majd otthagyták őket
Tamás éppen egy útfelbontáshoz ért Budapest III. kerületében, amikor odaugrott hozzá valaki, kérdezés nélkül megfogta a vakvezető kutyája hámját, és megrántotta.
Az esetről a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutyaiskola Alapítvány számolt be a közösségi oldalán.
"Prepszl Tamás éppen egy útfelbontáshoz ért Budapest III. kerületében, amikor odaugrott hozzá valaki, megkérdezés nélkül megfogta a vakvezető kutyája hámját és megrántotta. Ez tilos, ugyanis egy látássérült ember ezen keresztül követi a kutya mozgását.
Pixelt, a kutyát megzavarta a hámja megrántása, hirtelen meg akarta fordítani Tamást, akin egy nehéz hátizsák volt. Mivel a mozdulat hirtelen volt, a férfi a súly miatt, amit cipelt, elveszítette az egyensúlyát, és a kutyájával együtt a gödörbe esett. Amire nagy nehezen talpra állt, az illető eltűnt, vagyis meg sem bizonyosodott arról, hogy annak, amit tett, mi lett a kimenetele.
Hogyan segítsünk jól egy látássérültnek?
Habár nehéz elképzelni, ki gondolja úgy, hogy egy vakvezető kutya rángatása bármilyen szinten is segítség, Tamás végtelen kedvességgel beszél az interjúban arról, mi a valós segítség egy látássérült számára.
Az első és legfontosabb: érintsük meg a vállát, és kérdezzük meg, segíthetünk-e! Ha látjuk, hogy az útszakasz veszélyes, mondjuk el, és vezessük át biztonsággal a látássérültet. Ha vakvezető kutyával van az, akinek segítünk, akkor mindig azt a kezét fogjuk, amelyik szabad, és még véletlenül se rángassuk a hámot, ne akarjuk irányítani a kutyát! Ez szigorúan tilos!
Segítsünk, amikor módunkban áll, de fontos, hogy ezt olyan módon tegyük, hogy az valóban segítséget jelentsen, ne pedig nagyobb bajt!
Olvasta már?
- A zöldhályogról ritkán esik szó, pedig gyakori betegségek következménye lehet.
- Ezért ne féljen a szürkehályog-műtéttől!
- Ezek a látóideg leggyakoribb betegségei
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!