Ezeket látta már?

Ügyfélkapu Plusz: végre egy jó hír, így is bejelentkezhet majd!

Ügyfélkapu Plusz regisztráció bejelentkezés verifikálás

Sokan nem tudnak regisztrálni az Ügyfélkapu+ rendszerébe, illetve nem akarnak, esetleg nem tehetik meg okoseszközök híján. Ez a módszer nekik is megoldás lehet.

A kétfaktoros átállással kapcsolatos aggodalmak mellett a napokban végre egy jó hír is napvilágot látott: úgy néz ki, bevezetik majd az e-mailes jóváhagyást is második faktorként a biztonságos bejelentkezés érdekében.

“A rendszer már működik, átadták a fejlesztő cég, az IdomSoft részére, és már a tesztelés folyamata zajlik” – nyilatkozta az Index kérdésére Kósa Ferenc, a Magyar Elektronikus Aláírás Szövetség (MELASZ) elnöke, aki azt javasolta:

"aki csak teheti, mindenképpen inkább mobil eszközökön használja a Google vagy a Microsoft autentikátor alkalmazását, mert ezek költöztethetőek, ha adott esetben elvész vagy eltörik a telefon”.

Arról is beszélt, hogy ezek a legbiztonságosabb módok, tehát ha valaki nem szeretne QR-kódokkal és okoseszközökkel bajlódni, akkor inkább várja meg az e-mailes verifikáció bevezetését.

Az információt Folyó Gergely, az IdomSoft Zrt. (az Ügyfélkapu+ és a Digitális Állampolgár alkalmazás fejlesztője) kommunikációs vezetője is megerősítette az InfoRádióban. Mint mondta, az e-mailes azonosítási rendszert január második felétől tervezik bevezetni, viszont pontos dátummal még ő sem szolgált.

Ezek a legfontosabb tudnivalók Ügyfélkapu kapcsán

  • Január 16-án az Ügyfélkapu néven ismert belépési megoldás megszűnik: pusztán a felhasználónév és a jelszó segítségével nem lehet majd belépni az olyan felületekre, mint az EESZT, a magyarorszag.hu, az eSZJA, az ONYA és a többi ügyintézésre szolgáló állami webfelület.
  • A felhasználónév és jelszó nem változik, csupán arról van szó, hogy ezek megadása után kétfaktoros hitelesítéssel igazolni kell.
  • Az Ügyfélkapu+ január 16. után is használható lesz belépésre az állami webfelületeken.
  • Az Ügyfélkapu+ mellett már a DÁP alkalmazás is használható, illetve január 16-át követően is alkalmas lesz arra, hogy belépjünk azon oldalakra, amiket korábban az Ügyfélkapu segítségével értünk el.
  • A DÁP alkalmazás használatához iOS 16 vagy Android 10, illetve ezeknél újabb operációs rendszer szükséges, tehát olyan régi telefonokon, amikre nem elérhetők ezen szoftverek, nem tölthető le az applikáció. Ha telefont váltunk, újra be kell regisztrálni az alkalmazásba, vagyis aktivált eSzemélyi hiányában ismét be kell menni egy kormányablakba, hogy elvégezhető legyen a művelet.
  • Az elektronikus személyi igazolvány, a telefonos azonosítás és az arcképes azonosítás sem lesz használható arra, hogy belépjünk az állam által üzemeltetett, ügyintézésre használható webfelületekre.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!

Pozitív tapasztalatok az elektronikus orvosi igazolások használatával

Pozitív tapasztalatok az elektronikus orvosi igazolások használatával

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához