Megújította együttműködését a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat és a Semmelweis Egyetem
Az erről szóló szerződést hétfőn Budapesten írták alá.
Kövér László, az Országgyűlés és az NGyMSz Magyar Egyesületének elnöke köszöntőjében úgy fogalmazott, a jövő maga a gyermek, ezért amikor a gyermekmentő szolgálat és az egyetem orvosai a kiszolgáltatott gyerekek gyógyítására vállalkoztak, akkor a jövőmentés érdekében fogtak össze.
Ezt a jövőmentést emelik most újabb szintre hosszú távú, átfogó megállapodással - mutatott rá az elnök.
Kövér László elmondta, az elmúlt több mint három évtizedben több mint félmillió beteg gyermek gyógyult a gyermekmentő szolgálatnak köszönhetően.
Ugyanakkor "illúzió" lenne azt gondolni, hogy a gyermekmentő szolgálatra a jövőben nem lesz szükség, mert sok bizonytalanságot rejt magában a nemzetközi helyzet, például a szomszédban zajló háború - tette hozzá.
Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora kiemelte, hogy a partnerség mindkét fél számára előnyös: az egyetem szakembereket biztosít a szolgálat szűrőprogramjaihoz, részt vesz a betegek ellátásában, valamint szakmai háttérrel járul hozzá a továbbképző programokhoz, eközben a hallgatók határon túli továbbképzésekre kapnak lehetőséget, valamint a "terepen" is gyakorlatot szerezhetnek.
A rektor úgy fogalmazott, kötelességének érzi, hogy a náluk tanulók ne csak megfelelő oktatásban részesüljenek és kiváló szakemberekké váljanak, de jó emberekké is, olyanokká, akik egész pályájuk alatt a betegeket, a rászorulókat és az elesetteket segítik.
Ezt a célt támogatja a megújított megállapodás is, amely a már hosszú évek óta gyümölcsöző szakmai kapcsolat folytatása - mutatott rá Merkely Béla.
Edvi Péter, az NGyMSz alapító elnöke felidézte, hogy a fogászat volt az első terület, amelyen elkezdtek együtt dolgozni az egyetemmel több mint 30 évvel ezelőtt, jelenleg pedig a szolgálat 108 fős önkéntes orvoscsoportjának magját a Semmelweis Egyetem adja.
"A legjobbak szerződnek a legjobbakkal" - jelentette ki Edvi Péter.
A sajtóanyag szerint a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat határokon belül és azon túl is segíti és támogatja az elsődlegesen a szociálisan rászoruló vagy egyéb okból az egészségügyi ellátáshoz nehezen hozzáférő magyar nemzetiségű emberek egészségügyi ellátását.
Olvasta már?
- Miben különbözik a gyermekek újraélesztése a felnőttekétől
- Örökbefogadás: mit kell tudni az eljárásról?
- Antibiotikum adása gyereknek: mikor javasolt, mikor nem?
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!