Ezeket látta már?

A legkorszerűbb sebészeti technológiákat mutatták be a Debreceni Egyetemen

sebészet Debreceni Egyetem indocianin

Hazai és külföldi szakembereknek tartottak szakmai előadásokat és élő bemutató műtéteket a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sebészeti Klinikáján.

A sebészek a szakmai továbbképzéseken hallhattak többek között a legújabb onkosebészeti irányelvekről és a legmodernebb sebészeti technológiákról, melyek gyakorlati alkalmazását élőben, különböző pajzsmirigy-, emlő- és gyomorműtétek során tekinthették meg.

A Sebészeti Klinika hazai szakembereknek tartott előadás-sorozatán a legújabb onkosebészeti irányelveket, a legmodernebb sebészeti technológiákat mutatták be. A klinika sebészei pajzsmirigy-, emlő-, gyomor-, vastagbél-, végbél- és máj reszekciós műtéteket végeztek, melyek során a sebészeti alapelvek mellett az indocianin zöld különböző alkalmazási területeit és a legújabb, teljesen elektromos bélvarrógépeket is megismerhették az érdeklődők.

- Az indocianin zöld technikát Magyarországon a debreceni Sebészeti Klinikán alkalmazzuk a legszélesebb körben. Az indocianin zöld festék az operáció során segíti a sebészeket, jelentősen növelve a beavatkozások pontosságát és biztonságát, hozzájárulva a betegek gyorsabb gyógyulásához – ismertette Tóth Dezső egyetemi docens, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sebészeti Klinika igazgatója.

A továbbképzések résztvevői az ország számos intézményéből, többek között Karcag, Cegléd, Győr, Székesfehérvár, Nyíregyháza, Veszprém, Gyöngyös és Szolnok kórházaiból, illetve a Dél-Pesti Centrumkórházból és az Észak-budai Szent János Centrumkórházból érkeztek.

A november végi kétnapos nemzetközi továbbképzésen pedig a laparoszkópos kolorektális sebészet iránt érdeklődő szerb, litván és lett sebészek ismerhették meg a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sebészeti Klinika mindennapos munkáját, felépítését, valamint hét laparoszkópos vastag- és végbélműtétet kísérhettek figyelemmel.

- A továbbképzések a sebészi technikák és helyi szokások bemutatása, a mindenki számára kifejezetten hasznos tapasztalatcsere mellett azért is hasznosak, mert megteremtik a jövőbeli széles együttműködési lehetőségek alapját. Köszönettel tartozom a Sebészeti Klinika sebészeinek, műtői szakszemélyzetének, nővéreinek, illetve az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika szakembereinek is az áldozatos munkájukért, mellyel mindhárom továbbképzés sikeréhez maximálisan hozzájárultak – tette hozzá Tóth Dezső klinikaigazgató.

A Sebészeti Klinikán novemberben összesen három szakmai továbbképzésen vehettek részt a hazai és a külföldi szakemberek.

Összegezve

  • Szakmai előadásokat és műtéteket tartottak a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Sebészeti Klinikáján.
  • A sebészek a legújabb onkosebészeti irányelvekről és sebészeti technológiákról hallhattak.
  • Az indocianin zöld festék segíti a sebészeket a beavatkozások pontosságának és biztonságának növelésében.
  • A továbbképzések résztvevői számos intézményből érkeztek az ország különböző részeiről.
  • A továbbképzések teremtik a jövőbeli együttműködési lehetőségek alapját.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!

Forrás: Debreceni Egyetem
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához