Új eljárás segítheti a rák kezelését
Ez az áttörés felgyorsíthatja az új gyógyszerek kifejlesztését, amelyek segíthetnek a rákos betegek kezelésében.
A Dundee Egyetem tudósai kifejlesztettek egy olyan innovatív molekuláris vágási és keresztkötési” eljárást, amely felgyorsítja az komplex betegségek, köztük a rák kezelésére szolgáló gyógyszerek kifejlesztését. A tanulmány a Nature Communications folyóiratban jelent meg.
Az új módszer módosítja a lebontó molekulák által megkötött fehérjét, eltávolítva annak felesleges részeit, majd keresztkötéssel összekapcsolja a megmaradt töredékeket. Ez nagymértékben leegyszerűsíti a fehérjékkel végzett munkát a laboratóriumban, és hatékonyabbá teszi a kutatási folyamatokat.
A kutatók létrehozták a fehérje új változatát, az úgynevezett CRBN-midit, amely jobban oldódik és könnyebben kristályosodik, miközben megőrzi az eredeti fehérje biológiai tulajdonságait. Ez segít felgyorsítani a fehérje célzott lebontását célzó gyógyszerek kifejlesztését.
Korábban a betegségeket okozó fehérjék lebontására használt gyógyszerek többsége kölcsönhatásba lépett az E3 ligázzal, de ez a folyamat hatástalan volt. Az új CRBN-midi fehérje javítja a ligázzal való interakciót és elősegíti a kóros fehérjék gyorsabb lebontását.
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!
Duzzadt nyaki nyirokcsomók? Ne hagyja figyelmen kívül, akár rák jele is lehet!