Orvosi igazolás az iskolákban - jöhet az egyszerűsítés?
Így újítanák meg az EESZT és a Kréta összekapcsolásával az iskolai hiányzások igazolásának rendszerét.
Véget érhet az orvosi igazolások korszaka az iskolákban, amennyiben az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) és a Kréta rendszer sikeresen összekapcsolódik. A Házi Gyermekorvosok Országos Egyesületének elnöke, Havasi Katalin, az InfoRádióban elmondta, hogy régóta fennálló probléma, hogy az iskolák szinte minden esetben orvosi igazolást kérnek a hiányzó diákoktól.
Havasi Katalin hangsúlyozta, hogy orvosi szempontból nem feltétlenül szükséges az orvosi igazolás, mivel a szülő felelős azért, hogy megállapítsa, gyermekük jól van-e vagy rosszul, és hogy szükség van-e orvosi ellátásra vagy iskolai hiányzásra. Az EESZT és a Kréta rendszer összekapcsolása lehetőséget teremthet arra, hogy az egészségügyi adatok könnyen és gyorsan hozzáférhetők legyenek az iskolai rendszerekben.
Ez a fejlesztés nemcsak a szülők, de az iskolai személyzet és az egészségügyi szakemberek számára is könnyebbséget jelenthet, miközben hozzájárulhat a bürokrácia csökkentéséhez az oktatási intézményekben. Az összekapcsolt rendszer lehetőséget teremt arra, hogy az iskolai hiányzásokat gyorsabban és hatékonyabban kezeljék, miközben támogatja a szülőket a gyermekük egészségének és jólétének figyelemmel kísérésében.
"Az EESZT és a Kréta összekapcsolásának további előnye lenne, hogy egy tartósabb betegség esetén látná a tanár, hogy az orvos visszarendelte a gyereket és meghosszabbította a gyógykezelését."
- tette hozzá. Ezzel a módszerrel egyébként követhető lenne a pedagógus számára az is, hogy a gyerek az "iskola mellé ment", vagy valóban betegség miatt hiányzott.
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!