Ezeket látta már?

Létrejött a magyar alapítvány Ónodi Henrietta olimpiai bajnok tornász támogatására

ónodi henrietta, felépülés, alapítvány, támogatás

Nagyon lassan, de javul a sportoló állapota, ám azt nem tudják, meddig juthat el a felépülése.

Hétmillió forintos alapításkori vagyonnal létrejött, a bíróság is bejegyezte a Henrietta Gyógyulásáért Alapítványt, amelyet Ónodi Henrietta olimpiai bajnok tornász támogatására hoztak létre - számoltak be az alapítvány kuratóriumi tagjai szerdán Békéscsabán sajtótájékoztatón.

Nagy Sándor kuratóriumi elnök, Herczeg Tamás (Fidesz) országgyűlési képviselő kabinetvezetője, békéscsabai önkormányzati képviselő elmondta, 10-10 ezer dollárt ajánlott fel a Magyar Olimpiai Bizottság és a békéscsabai önkormányzat, valamivel kevesebb érkezett a tornásznő szülővárosától, Kondorostól, a Kondorosi Legendák Földje Alapítványtól, a Baptista Szeretetszolgálattól és több magánszemélytől.

Hozzátette, ez az összeg napokon belül emelkedni fog, ugyanis sokan az alapítvány bejegyzésére vártak; de a meglévő támogatás is elegendő egy újabb, mintegy háromhetes rehabilitáció finanszírozására.

Ónodi-Klausler Barbara alapító, Henrietta testvére emlékeztett, az egykori sportoló március 28-án, egy egyesült államokbeli élelmiszerboltban esett össze, kórházba szállítása közben többször újra kellett éleszteni. Egy hónapig mélyaltatásban volt, a fellépő oxigénhiányos állapot miatt nagyon súlyosan károsodott az agya.

Az MTI-nek elmondta, az Egyesült Államokban indított először gyűjtést, az abból befolyt valamivel több mint 30 ezer dollárból Henrietta részt tudott venni egy 17 napos rehabilitáción egy klinikán.

Ennek eredményeként a felsőtestét már tudja mozgatni, tud önállóan enni, fésülködni, öltözködni. Most már napi körülbelül öt órát tud tolószékben, behajlított lábbal ülni; de ahhoz, hogy a rehabilitációt folytathassák, lábra kellene állnia - fejtette ki.

Jelenleg az amerikai társadalombiztosítás terhére heti háromszor, a saját otthonában jár hozzá gyógytornász és beszédterapeuta; az ezen felüli kezeléseket a család a gyűjtésből finanszírozza - tette hozzá.

Ónodi-Klausler Barbara úgy fogalmazott:

Nagyon lassan, de javul a testvére állapota; ám azt nem tudják, meddig juthat el a felépülése.

A sajtótájékoztatón jelen volt Izsó Gábor, a békéscsabai tornaklub egykori elnöke, Békés volt polgármestere, aki elmondta: aktívan szeretné, főként a Békés vármegyében meglévő kapcsolatait felhasználva segíteni a gyűjtést. Elárulta, már egyeztetett a békéscsabai atlétákkal, akik nyitottak akár egy jótékonysági futóverseny megszervezésére is; de szeretnének az alapítvánnyal jelen lenni több sportrendezvényen.

Izsó Gábor felidézte, hogy "szép és boldog időszak volt" a békéscsabai tornaklub életében az az időszak, amíg - ahogy ők hívták - Henri tornázott, az ő sikerei alapozták meg az egyesület anyagi hátterét is. Ezáltal tudtak szponzorokat szerezni, edzőtáborokat szervezni - közölte.

Nagy Sándor elmondta, az alapítvány napokon belül megkezdi a kampányt a közösségi médiában; és vállalja felajánlott adományok árverezését is, tervezik például Henrietta egykori tornadresszét és relikviáinak egy részét pénzzé tenni.

Az alapítvány kuratóriumának tagja Unyatyinszki Mihály, Ónodi Henrietta egykori edzője is.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!

Forrás: MTI
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához