Mikoplazmás tüdőgyulladás: bejelentették a németek az első eseteket
Feljegyezték a mikoplazmás tüdőgyulladás első eseteit Németországban.
A Kínában felbukkant kórokozó, amely nemrégiben egy új világjárványtól való félelmet generált, a jelek szerint Németországban is terjed. Ez a "Mycoplasma Pneumoniae" baktérium, az úgynevezett atípusos tüdőgyulladás kiváltója.
A mikoplazmás tüdőgyulladás fertőző netegség, gyakori iskolás gyerekek és fiatal felnőttek körében. A tüdőgyulladás ezen fajtája jól reagál a megfelelő antibiotikumokra, a folyamatos száraz köhögés azonban emellett is heteken keresztül fennállhat, és a lábadozás alatt a beteg gyengének érezheti magát.
Feljegyezték a mikoplazmás tüdőgyulladás első eseteit Németországban
Erről a FOCUS hírmagazin számolt be új, szombaton megjelenő számában, hamburgi jelentésekre hivatkozva. "Valóban találkozunk néhány súlyos mycoplasma-fertőzéssel" - mondta a FOCUS-nak Philippe Stock gyermekpneumológus, az Altona Gyermekkórház orvosigazgatója.
Az érintetteknél "ritka szövődmények" alakulhatnak ki
Számos más régióban is hasonló halmozódásról számoltak be a saját praxissal rendelkező orvosok. Stock a tipikus életkori ablakot 5 és 16 év közé teszi. A kínzó köhögés és a légutak beszűkülése "nagyon kifejezett" tünetekkel jár. A fiatal betegeket hét-tíz napra kórházba kell szállítani. Ritka szövődmények is előfordultak, nevezetesen a nyálkahártya és a torok gyulladásos sérülései – mondta a magazinnak a gyermektüdőgyógyász.
A hamburgi gyermekklinikán azonban még egyetlen beteget sem kellett lélegeztetni "Mycoplasma pneumoniae" miatt, és Stock szerint: "Az általunk kezelt esetek egyike sem volt életveszélyes". A lap beszámolója szerint a szomszédos Hollandiában a kormány egészségügyi kutatói már rámutattak az 5-14 évesek körében előforduló tüdőgyulladásos esetek számának jelentős növekedésére.
Dr. Specht: „Az atípusos tüdőgyulladás leggyakoribb oka ez gyermekeknél”
Az RTL műsorszolgáltatónak adott interjújában Christoph Specht orvos a következőket mondta a mikoplazmás fertőzésekről: "Ezek a baktériumok a gyermekeknél az atípusos tüdőgyulladás leggyakoribb okozói. Gyakran találkoztunk vele a pandémia során".
A koronavírus-járvány után az esetek jelentősen visszaestek. Az infektológusokat azonban mindig is foglalkoztatta a kérdés, hogy mikor lesz ismét gyakoribb a kórokozó. "Mert soha nem tűnt el teljesen" - hangsúlyozta Specht. "Az intézkedések megszűnése ismét e fertőzések jelentős növekedéséhez vezethetett volna".
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!