Viccnek is rossz: ilyen kamu hívásokkal tévesztették meg a mentésirányítókat
A felelőtlen mentőhívás mások életébe kerülhet!
A múlt hét elején három olyan esethez is riasztották az Országos Mentőszolgálatot, ahol kiderült, hogy egyáltalán nem volt szükség ellátásra.
Mindhárom esetben megtévesztették a mentésirányítót, amelyeken olyan egészségügyi probléma miatt foglalták le a mentőegységet, amin a sürgősségi kompetenciákkal rendelkező életmentők tudnak legkevésbé segíteni. - írta a mentőszolgálat a Facebook-on.
Egy esetben például egy családi veszekedéshez hívták ki a mentőt, holott senki sem sérült meg. Egy másik esetben pedig egy 20 év körüli eszméletlen férfihez hívott segítséget a bejelentő. Csakhogy a férfi a közeledő sziréna hangjára felébredt, és még a bejelentőt is szó nélkül hátrahagyva elszaladt a helyszínről.
A mentősök megkönnyebbültek, amiért nem volt személyi sérülés, mégis csalódottan zárták a napot, hiszen más eseteknél talán segíthettek volna.
112-es segélyhívóra évente befutó 5 millió hívásból 4 millió nem valós segélyhívás. A készenléti szervek kapacitásainak felesleges lefoglalása pedig ahhoz vezethet, hogy amikor valóban szükség lenne segítségre, nem marad, aki azonnal kivonuljon a bajbajutottakhoz.
Ezért kérnek mindenki arra, hogy csak tényleges, mentőt igénylő esetekhez hívják a segélyhívó számot.
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!