Mégsem jó: ezért vonták vissza az AstraZeneca egyik omikron elleni szerét
Így derült ki, hogy a szerrel végzett kezelések nem hatásosak a koronavírus jelenleg domináns alvariánsával szemben.
Az amerikai egészségügyi hatóság visszavonta az AstraZeneca egyik készítményének, az Evusheldnek a sürgősségi felhasználási engedélyét, mivel kiderült, a szerrel végzett kezelések nem hatásosak az Omicron jelenleg domináns XBB.1.5 alvariánsával szemben. Az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) ugyanezen okból korlátozta az Evusheld alkalmazását a hónap elején - írta meg a Reuters híre alapján a Portfolio.
Az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) ugyanezen okból korlátozta az Evusheld alkalmazását a hónap elején. A lap szerint az AstraZeneca Evusheld nevű gyógyszere egy hosszú hatású antitest kombináció (tixagevimab és cilgavimab), amelyet korábban az FDA sürgősségi felhasználásra engedélyezett a Covid-19 betegség megelőzésére.
Az FDA döntése egybecseng az európai egészségügyi szabályozó hatóság által felvetett aggályokkal, amelyek az Evusheldhez hasonló monoklonális antitestek hatékonyságával kapcsolatban merültek fel a legújabb koronavírus-variánsok esetében.
Az AstraZeneca közölte, arról kaptak tájékoztatást, hogy az ügynökség akkor dönt az Evusheld engedélyezésének visszaállításáról, ha a rezisztens változatok előfordulása az Egyesült Államokban tartósan 90%-ra vagy az alá csökken.
Olvasta már?
- Nagyon gyors! A koronavírus új variánsa fertőz a briteknél - ezek a tünetei
- Ezzel az új vakcinákkal oltanak covid ellen a szomszédban
- Hiába szeretnék az emberek: a covid járványnak még nincs vége
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!