Ezeket látta már?

Kisállat ivartalanítás támogatás: cél, hogy kevesebb kóbor állat szülessen

Ivartalanítási program támogatás kóbor állat menhely

Annak a kóbor állatnak a legjobb, amelyik meg sem születik.

Magyarországon sokkal több állatot szaporítanak, mint amennyi felelős gazda van, ez is oka, hogy a kóborrá váló állatok száma nem csökken.

A felelőtlen állapotoknak, a gazdátlan kutya, cica egyedszámának csökkentésére ivartalanítással van esély. Az Orpheus Állatvédő Egyesület 2024 második felében 300 állat ivartalanítását támogatja. Ennek köszönhetően több ezer potenciálisan túlszaporított állattal lesz kevesebb. Seres Zoltán, az Orpheus Állatvédő Egyesület vezetője kiemelte: évek óta szélmalomharcot vívnak az állatvédők a felelős állattartásért, sajnos legfőképpen falvakban, illetve városok külső területein szabadon szaporodhatnak az állatok.

Az állatmenhelyek, gyepmesteri telepek felelőtlen emberek miatt nehezen működnek. 2022 év elejétől az állatok szaporítása egyébként is büntethető cselekmény, így mindenkit a kóborrá váló állatok számának csökkentése érdekében az állatok ivartalanítására buzdítunk.

Kik kérhetik az állatorvosi költség egy részének támogatását?

Alacsony jövedelemmel rendelkezők, nyugdíjasok, állataikat udvaron tartók kérhetik az ivartalanítási költségek támogatását. Jelentkezni 2024. szeptember 12-től (a támogatási keret kimerüléséig) a szervezet felhívásában ismertetett telefonszámán (munkanapokon 9-11 óra között) név, pontos cím, email megadásával lehet. Az állatvédelmi támogatásról bővebben az Orpheus Állatvédő Egyesület internetes oldalán lehet informálódni.

Fontos tudnivalók a programról

  • Csak szabadban/udvarban tartott állatok ivartalanítását támogatja a program (minden kiskedvenc ivartalanítása fontos, de az állatvédelmi célú program a szabadban tartott állatok ivartalanítását támogatja),
  • alacsony jövedelemmel rendelkezők, nyugdíjasok a potenciálisan támogatottak köre, de bárki jelentkezhet, aki segítség révén könnyebben tudja finanszírozni az állatvédelmi beavatkozást,
  • a költségek 50%-át támogatja az állatvédő egyesület, ami maximum 35.000 Ft lehet (ebbe nem csak egy, hanem több állat - kutya - cica ivartalanítási költsége belevehető).

A program menete

  1. Az érdeklődő határidőn belül telefonon jelentkezik a programra.
  2. A résztvevő jelentkezés után 1-2 héten belül postán megkapja a jelentkezési lapot.
  3. A résztvevő határidőn belül, saját költségén elvégezteti az állata / állatai ivartalanítását, arról a jelentkezési lapon leírtak szerint számlát kér.
  4. A résztvevő határidőn belül levélben visszaküldi az olvashatóan kitöltött jelentkezési lapot (és a kifizetett számlát) az állatvédőknek.
  5. Az állatvédők a levél megérkezése után (1-2 héten belül) visszaküldik a jelentkezési lapon leírtak szerint az állatvédelmi támogatást a résztvevő részére.

A program fél éves ciklusokban működik.

Cél, hogy kevesebb felesleges házi kedvenc és kóbor állat szülessen

A program országos, így a házi kedvencek ivartalanítását mindenki maga, saját költségen - saját állatorvosánál - kell elvégeztesse, az egyesület a jelentkezési dokumentumban leírt módon ezután téríti meg az elfogadott jelentkezők költségeinek 50%-át (ami maximum 35.000 Ft lehet).

Jelentkezni 2024. szeptember 12-től (támogatási keret kimerüléséig, de legkésőbb 2024. október 14-ig) a +36209298181 telefonszámon (munkanapokon 9-11 óra között) név, pontos postai cím, email megadásával lehet. Az állatvédelmi támogatásban résztvevők az adatfelvétel után postai levélben minden információt megkapnak. Hivatalos tájékoztató weblap itt érhető el.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!

Mikor érdemes ivartalanítani a kuytákat, macskákat?

Mikor érdemes ivartalanítani a kuytákat, macskákat?

Mi a Tünetkereső? Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

ivartalanítás

Forrás: OS (Országos Sajtószolgálat)
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához