Erre számítson: így kaphat majd időpontot az orvoshoz szakrendelésekre
A szándék az, hogy a betegek gyorsabban kapjanak időpontot a szakrendelésekre, és ténylegesen a lefoglalt időpontban lássák el őket.
Átláthatóbbá tennék a betegutat
Két rendelettervezetet is társadalmi vitára bocsátott a Belügyminisztérium - írja a 24.hu. Elektronikusan fejlesztenék az egészségügyet. Az egyik szerint a kormány bevezetné a digitális időpontfoglalási rendszert az egészségügyben, hogy a páciens egyszerűbben, gyorsabban kapjon időpontot a számára szükséges szakrendelésre, és valóban az általa lefoglalt időpontban látnák el.
Ezt a rendszert jövő márciustól lenne kötelező használnia azoknak a közfinanszírozott szolgáltatóknak, amelyek a járóbeteg-szakellátást legalább heti 300 vagy több óraszámmal, és legalább 5 szakmában működtetik.
Nekik folyamatosan frissíteni kell a beutalóval és beutaló nélkül igénybe vehető szolgáltatásaikra nyitva álló időpontokat.
A digitális időpontfoglalási rendszerben a beteg számára az időpontfoglalást
- a járóbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltató,
- a beutalóval igénybe vehető ellátások esetén a beutaló orvos,
- beutaló nélkül igénybe vehető ellátások esetén a beteg háziorvosa vagy kezelőorvosa végzi.
A hatásvizsgálati lapok szerint fő cél a betegút láthatóvá/átláthatóvá tétele, ami javíthat az egészségügyi szolgáltatások elérhetőségén, a lakosság egészségi állapotán, az ország versenyképességén, mivel csökkenne a népességfogyás. A személyi és tárgyi feltételek rendelkezésre állnak.
A másik tervezet az EESZT-vel kapcsolatos részletes szabályokat módosítaná. A társadalmi egyeztetésre mindkét tervezet esetében augusztus 12-ig van idő.
Olvasta már?
- Magyarország egészségügyi start-up-ökoszisztémája az egyik legígéretesebb a régióban
- Épül a digitális egészségügy, ez az ismert app lesz a kapu hozzá
- Öndiagnosztizálás: ezért lehet veszélyes
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!