A női sikerek szinte láthatatlanok a Wikipédián, de ez most megváltozhat
Májusban érkezik az első hazai Wikipédia-szerkesztő maraton, mi is a részesei lehetünk!
A Wikipédia az információt kereső emberek millióinak elsődleges célpontja, azonban a szócikkeknek csupán a 20%-a szól nőkről. A magyar Wikipédián a helyzet még ennél is rosszabb, a nőkkel foglalkozó szócikkek aránya 15,6%. A nők alulreprezentáltsága messzemenően befolyásolja társadalmi megítélésüket és erősíti a sztereotípiákat. Az, hogy a Wikipédián több nő szerepeljen, nem csak segít elmozdulni az esélyegyenlőség felé, de lehetővé teszi az emberi tudás, annak közreműködői és összességében a társadalom kiegyensúlyozott megjelenítését is.
A hasonló nemzetközi akciókat követve a Ringier médiavállalat EqualVoice - Láthatóbban a Wikipédián címmel Budapesten is útjára indítja szócikk-szerkesztési maratonját - nemzetközi kifejezéssel élve edit-a-thon eseményét -, melynek célja, hogy közösen tegyünk a nők reprezentációjának mennyiségi és minőségi javulásáért az internet egyik legjelentősebb enciklopédiájában.
Ne riassza el, ha még nem csinált ehhez hasonlót, hiszen kezdő, haladó és profi szinten is részt vehet a szerkesztésben, fordíthat és kiegészíthet meglévő bejegyzéseket. A helyszínen gyorstalpalót tartanak és segítenek a Wikimédia Magyarország Egyesület önkéntesei.
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztráció és részletek az esemény honlapján.
Az esemény partnerei: Goethe-Institut Budapest, ELTE Média, Egyenlítő Alapítvány, We Are Open egyesület, Női Érdek szövetség, Nők a Jogban, Swisscham Hungary, GLAMOUR, Kiskegyed, Blikk, HVG, WMN, Kreatív magazin, Fernuniversität in Hagen
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!