Pozitív tapasztalatok az elektronikus orvosi igazolások használatával
Beérkeztek az elektronikus orvosi igazolások a tanintézményekbe.
Az elmúlt három hónapban több mint kétmillió elektronikus orvosi igazolás érkezett a KRÉTA felületen keresztül a tanintézményekbe, vagyis sikeres az e-igazolások bevezetése - jelentette ki a Belügyminisztérium stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára hétfőn sajtótájékoztatón Budapesten.
Az igazolások 90 százaléka problémamentesen eljutott az osztályfőnökökhöz, ami azt jelenti: teljesült a tárca célja, vagyis az, hogy időt és energiát takarítsanak meg az orvosok, a pedagógusok, a szülők és a tanulók számára - közölte Molnár Karolina.
Hozzátette: az elektronikus orvosi igazolások bevezetését az tette lehetővé, hogy összekapcsolták az EESZT - Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Teret az E-KRÉTA felülettel, ezért amikor a háziorvos az EESZT felületen igazolást ír, az automatikusan megjelenik a KRÉTA-rendszerben is.
Ezzel teljes egészében kiváltották a papíralapú orvosi igazolásokat, amivel idő és energia takarítható meg. Ugyanis azért el kellett menni az orvoshoz, majd a tanulónak el kellett vinnie az iskolába és a pedagógusoknak is plusz adminisztrációs feladatot jelentett.
Továbbá az elektronikus orvosi igazolások kizárják a hamisítás lehetőségét is - mondta Molnár Karolina.
Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!