Ezeket látta már?

A Debreceni Egyetem professzora a MOTESZ élén

professzor, debrecen, motesz

A szakmák és szakmai szervezetek közötti még szorosabb együttműködés megszervezését, valamint az interdiszciplináris gondolkodás erősítését tartja legfontosabb feladatának Páll Dénes, a Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetségének (MOTESZ) új elnöke.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnökhelyettese, a DE Gyógyszer- és Élelmiszerfejlesztési Koordinációs Központ igazgatója 2025. január 1-e óta tölti be az országos szakmai szervezet elnöki tisztét, mandátuma két évre szól.

A MOTESZ Szövetségi Tanácsa 2023-ban titkos szavazással választotta a testület elnökének Páll Dénest, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ és a Magyar Hypertonia Társaság elnökhelyettesét. A több mint hatvan éve alapított szakmai szervezetnek jelenleg 124 tagtársasága van és mintegy harmincezer magyar orvossal, kutatóval áll kapcsolatban.

Az elmúlt évtizedekben az orvostudomány fejlődésével párhuzamosan speciális szakterületek jöttek létre és váltak önálló „szakmává”. Valamennyi tudományterület – nagyon helyesen – megalapította a saját orvosszakmai társaságát. Ugyanakkor a beteg ember problémája összetett, gyógyulását általában több szakterület együttese tudja a leghatékonyabban végezni. A MOTESZ-ben gyakorlatilag valamennyi meghatározó orvosi társaságot tagjaink között üdvözölhetjük. A célunk az önálló orvosszakmai társaságok jelentőségének változatlan hangsúlyozása mellett az együttműködések, kapcsolatok szorosabbá tétele, az interdiszciplináris gondolkodás erősítése.

– mondta el a hirek.unideb.hu-nak Páll Dénes, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnökhelyettese.

A Klinikai Központ Belgyógyászati Klinikájának professzora szerint a gyógyító munka, a még hatékonyabb betegellátás meghatározó tényezői a szakmák közötti aktív kapcsolat, a kommunikáció, a tudásátadás, a továbbképző rendezvények és tudományos események.

Fontos, hogy minél több alkalommal biztosítsunk teret, illetve lehetőséget arra, hogy a társaságok tagjai, az ő sajátos szemléletükkel vitassák meg a legújabb tudományos eredményeket, megismerve a társszakmák álláspontjait. Hiszem, hogy ezen „kollektív bölcsesség” jelentős hozzáadott értéket képviselhet a betegek ellátásában. A szakmák, illetve a társaságok közötti együttműködés szorosabbá tétele tovább erősíti azt a rendkívül fontos gondolatot, hogy a betegségek helyett a beteg gyógyítását kell a középpontba helyezni.

– fejtette ki a MOTESZ új elnöke.

Páll Dénes feladatának tartja a Debreceni Egyetem Klinikai Központ jó gyakorlatainak minél szélesebb körű szakmai megismertetését is.

A szakmák és a szakmai társaságok közötti kapcsolatok erősítésében a Debreceni Egyetem élen jár, ugyanakkor ez az együttműködés továbbfejleszthető. Fontos a debreceni példák ismertségének a növelése, ugyanakkor a más városokban észlelhető kiváló együttműködések debreceni, illetve országos alkalmazása is a betegek érdekét szolgálja. Fontos szempont számomra, hogy a Debreceni Egyetemet támogassam, így kicsit megpróbáljak visszaadni abból, amit – egyetemi éveimet is figyelembe véve – csaknem négy évtized alatt kaptam.

– tette hozzá a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnökhelyettese.

A Magyar Orvostársaságok és Egyesületek Szövetsége az orvosok és fogorvosok szakmai és tudományos egyesületeit, társaságait, valamint az azokhoz közvetlenül kapcsolódó természet- és társadalomtudományi társaságokat és egyesületeket fogja össze. Az 1966-ban alapított szervezet célja a tagegyesületek közös szakmai érdekeinek hazai és nemzetközi képviselete, a tudományos eredmények gyakorlatban történő alkalmazásának segítése és a tagegyesületek tevékenységének támogatása, összehangolása.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en, Tiktok-on is!

Forrás: Debreceni Egyetem
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához